Google Analytics Dashboard for WP

wordpressGoogle Analytics to prawdopodobnie najlepsze statystyki dla naszych stron. Żeby z nich korzystać, trzeba zalogować się na konto Google i przejść do Google Analytics. Jednak dzięki wtyczce Google Analytics Dashboard for WP można mieć dostęp do statystyk strony WordPress w kokpicie. Z pewnością ułatwia to i przyspiesza pracę.

Wtyczkę pobierzesz tutaj>>> Jest bezpłatna, trzeba ją zainstalować i aktywować. A następnie powiązać z własnym kontem Google Analytics.

Jak to zrobić? Najlepiej po kolei 🙂

Ustawienia –  GA Dashboard, kliknij przycisk Authorize Application.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Nastąpi przekierowanie do kokpitu – pojawi się nowy widget Google Analytics Dashboard for WP, w którym będzie dostępne pole do wpisania kodu dostępu. Aby uzyskać ten kod należy kliknąć link Get Access Code.

Google Analytics Dashboard for WP – zezwolenia przekieruje Cię na stronę Google.

Tam nadajesz wtyczce odpowiednich zezwoleń (wymagana jest tylko zgoda na odczyt danych z Google Analytics).

Kliknięcie przycisku Akceptuj powoduje wyświetlenie kodu dostępu, skopiuj go i wklej do pola Access code znajdującym się na widgecie.

Na koniec kliknij przycisk Save Access Code.

Dzięki temu z poziomu kokpitu masz dostęp do statystyk. Ich zakres i formę możesz sobie wybrać samodzielnie. To ciekawa alternatywa dla innych wtyczek pokazujących statystykę. Często różnica w statystykach między tymi z wtyczek a Google Analytics jest spora. Pamiętać tylko trzeba, że oczywiście istnieją również inne wyszukiwarki, nie tylko Google, choć procent wejść z nich na strony jest z pewnością niewielki.

Skomentuj!

Jedna odpowiedź do “Google Analytics Dashboard for WP”

  1. W pełni popieram dodawanie google analytics poprzez wtyczkę. To rozwiązanie jest o wiele prostsze i szybsze od ręcznego dodawania kodu. Poza tym gdy zmienimy szablon, zaktualizujemy wordpressa, lub wprowadzimy inne zmiany to unikniemy utraty połączenia.

Leave a Reply

%d bloggers like this: