Idealny biznes

Każdy, kto chce spróbować poprowadzić własny biznes albo wykorzystać możliwości stwarzane przez kogoś innego, zastanawia się, jaki biznes jest idealny, jakie cechy powinien posiadać biznes, aby opłacałoby się do niego przyłączyć.

Kiedyś sformułowane takie cechy biznesu idealnego: minimalna inwestycja początkowa, niskie koszty stałe, produkt dla wielkiej liczby odbiorców, stałe zapotrzebowanie na produkt, produkt trudny do skopiowania, nieograniczony potencjał rozwoju, biznes ponad-koniunkturalny, biznes gotówkowy, biznes niezależny od miejsca pobytu, biznes przynoszący dochód pasywny, biznes dziedziczny, biznes dający wyzwanie intelektualne i emocjonalne.

Czy z czymś te cechy się nie kojarzą? A z czym Tobie kojarzą te cechy biznesu idealnego? Ja mam swój typ: to połączenie programu partnerskiego z MLM. Przyjrzyjmy się czy spełniają one wyżej podane wymogi:

Minimalna inwestycja początkowa – nie musi być jej wcale albo jest minimalna, w zależności od oferowanego produktu.

Niskie koszty stałe – nie trzeba zakładać firmy i ponosić związanych z tym kosztów.

Produkt dla wielkiej liczby odbiorców – w programach partnerskich i mlm-ach które znam, produkty nie są oferowane dla jakiejś niszy, tylko dla dużych grup.

Stałe zapotrzebowanie na produkt – są to produkty, które się wyczerpują, a więc trzeba kupować kolejne, albo produkty, które oferowane są w abonamencie, jak np. hosting stron.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Produkt trudny do skopiowania – mlm-y stosują własne, oryginalne składniki i receptury sprzedawanych produktów, również oferowane usługi zawsze wyróżniają się czymś, czego nie ma konkurencja.

Nieograniczony potencjał rozwoju – jak mawiają, codziennie rodzi się nowy klient, ale również produkt można w nieskończoność doskonalić.

Biznes ponad-koniunkturalny – o mlm-ach i programach partnerskich mawia się, że są kryzysoodporne i to właśnie sprawdziło się w czasie ostatniego kryzysu światowej gospodarki.

Biznes gotówkowy – w tym biznesie nie ma zatorów płacowych, niezapłaconych faktur itp.

Biznes niezależny od miejsca pobytu – można działać w każdym zakątku świata, a nawet na bezludnej wyspie, wystarczy mieć komputer.

Biznes przynoszący dochód pasywny –  w pewnym momencie człowiek orientuje się, że cały system działa i zarabia na niego bez jego udziału. I to jest dochód pasywny.

Biznes dziedziczny – tego typu biznes można scedować na dzieci, współmałżonków, a nawet osoby obce.

Biznes dający wyzwanie intelektualne i emocjonalne – ciągły rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, poznawanie nowych osób, uczenie się marketingu zapewniają ciągłe wyzwania intelektualne i emocjonalne.

To właśnie połączenie mlm i programu partnerskiego spełnia te wszystkie wymogi. I tak sobie myślę, że jeszcze chyba niewiele osób wie albo wie, ale nie chce prowadzić takiego swojego biznesu bez biznesu.

One Comment

  1. Krzysztof

    Fantastyczny artykuł, bo w życiu nie liczą się tylko pieniądze i tak samo w biznesie- biznes nie może nas frustrować, powodować że źle się czujemy bo się szybko wypalimy i stracimy motywację, charyzmę do działania co spowoduję całkowitą rezygnację z biznesu.

Leave a Reply

%d bloggers like this: