Import bloga do WordPressa

Początkujący bloger zaczyna zazwyczaj od pisania na darmowych platformach do blogowania. Z czasem, kiedy wzrasta liczba czytelników, gdy wzrasta poziom wiedzy i możliwość zarabiania na blogu, sporo osób decyduje się na przeniesienie bloga na własny hosting. Bo tam po prostu jest więcej możliwości i brak ograniczeń, jeśli chodzi o zarabianie.

W takim przypadku na szczęście nie trzeba przenosić każdego wpisu z osobna. Pod warunkiem, że importer blogów do WordPressa poradzi sobie z konkretnym systemem do blogowania 🙂

Jak przenieść bloga na WordPressa? Wejdź w Menu WordPressa do Narzędzia i tam kliknij w Import.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Znajdziesz tam gotowe do pracy importery blogów na przykład z Blogger, Livejournal lub Tumblr.

Zgodnie z informacją, jeśli masz darmowego bloga jeszcze gdzie indziej, to możesz wyszukać wtyczki, w poszukiwaniu odpowiedniej.

Import bloga na WordPressa i własny hosting nie jest więc trudny. Problemem może być czasami przeniesienie komentarzy lub obrazków.

Jeśli masz jakieś doświadczenia w przenoszeniu swoich blogów – podziel się nimi w komentarzu!

3 Comments

 1. Adam

  Fajna metoda nie wiedziałem o niej.

 2. Monika

  Pamietam jak trafilem na Twojego bloga, gdy było tu dosłownie tylko parę wpisów, nie pamietam czy w sieci znalazłem odnosnik, czy ktos mi po prostu wysłał link, jednak wiem, ze moja uwage przykuło to, ze masz ogromny talent do pisania. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i czekam na coś nowego tutaj, trzymaj się 😉

  1. Przemysław Pufal

   Dziękuję.

Leave a Reply

%d bloggers like this: