Inwestowanie w grunty – warunki

warmia i mazury6 niezbędnych warunków dla wysokodochodowej inwestycji w grunty rolne:

1.Lokalizacja – Specjaliści szacują, że w najbliższej dekadzie grunty inwestycyjne (dzisiaj zwykłe pola), które uzyskają najwyższe stopy zwrotu, to działki położone w odległości od 20 do 60 km od centrów dużych miast. Jest stały już trend związany z postępującą migracją na przedmieścia oraz tendencją do poszukiwania „własnego miejsca na ziemi”.

2. Dojazd – Obok naszego inwestycyjnego kawałka ziemi powinna przebiegać trasa dojazdowa do centrum pobliskiego dużego miasta. Dzięki temu zyskujemy podwyższone zainteresowanie przyszłych nabywców, dla których wygoda komunikacyjna jest zawsze jednym z najwyższych priorytetów.

3. Klasa Gruntu – Warunkiem koniecznym jest zakup gruntu w klasie bonitacyjnej IV-VI, dzięki czemu mamy możliwość dokonywania zmian w fizycznych i prawnych jego aspektach (np. podział, wystąpienie o warunki zabudowy), już na poziomie gminy w której znajduje się nieruchomość i skokowe podniesie jej wartości.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

4. Walory krajobrazowe – Klienci poszukują zazwyczaj takich miejsc gdzie zapewnione są walory przyrodnicze: zalesienia, cisza, dobre nasłonecznienie oraz korzyści terenowe: zbiorniki wodne, rzeki, urozmaicony teren (pagórki) jak również indywidualny charakter pojedynczej działki – widoki, bliskość terenów chronionych itp.

5. Dostęp do mediów – niezwykle istotną cechą dobrej inwestycji gruntowej jest dostępność do podstawowych mediów w pobliżu gruntu lub bezpośrednio na nim. Rzutuje to bardzo mocno na prędkość rozwoju okolicy, a co za tym idzie na wzrost wartości zakupionej ziemi.

6. Sposób finansowania – dla inwestora jednym z kluczowych elementów jest sposób finansowania takiej inwestycji, co wpływa bezpośrednio na osiągane zyski. Oczywiście Ci inwestorzy, którzy korzystają z zasady dźwigni finansowej osiągają najwyższe stopy zwrotu z inwestycji.

Dowiedz się więcej jak inwestować w grunty>>>

Skomentuj!

2 odpowiedzi na “Inwestowanie w grunty – warunki”

  1. No ja się zastanawiam nad takimi inwestycjami: o tyle to jest fajne, że oprócz zysku oczywiście, ma się tutaj głowę wolną od spraw formalnych, bo wszystko zrobią za mnie!

    • Fakt, nie trzeba samemu siedzieć, śledzić jakichś wykresów giełdowych, zmian kursów itd. I formalności załatwia firma.

Leave a Reply

%d bloggers like this: