Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie Korespondencja 1955-1996 Szymborska Wisława, Herbert Zbigniew

„Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie” to edytorskie opracowanie kilkudziesięciu listów Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta dokonane przez Ryszarda Krynickiego.

Lustrzanka cyfrowa - kurs obsługi

Obydwoje wielcy poeci pisali do siebie przez kilkadziesiąt lat, od 1955 roku, czyli od początków znajomości, aż do listy po nagrodzie Nobla. Szymborska napisała wtedy do Herberta:

„Zbyszku, Wielki Poeto!

Gdyby to ode mnie zależało, to Ty być teraz męczył się nad przemówieniem… Wisława”

Każdy list przedstawiono wraz kopią oryginału listu i jego koperty. Listy i koperty, a także zamieszczone w książce obrazki (słynne wyklejanki i dziwaczne pocztówki) są dokładnie opisane, chyba, że jakichś treści nie można było po tylu latach odszyfrować.

Poeci w listach zamieszczali dużo szczegółów wzajemnych kontaktów zawodowych, jak również prywatnych.  Znajdziemy w nich mnóstwo humoru, wzajemnego szacunku i oznak przyjaźni. I oczywiście Frąckowiaka vel Fronckowiaka… ale o co chodzi, poczytajcie sami.

Pięknie wydane listy będące dowodem przyjaźni i literackich zdolności Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Teraz już nikt tak nie pisze. Już nikt w ogóle nie pisze listów.

Książka Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie Korespondencja 1955-1996 Szymborska Wisława, Herbert Zbigniew >>>

Kurs Social Media dla biznesu

Skomentuj!

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: