Jak często zamieszczać wpisy na blogu

Jak często pisać na blogu?

To pytanie jest często zadawane, ponieważ część osób nie ma ani czasu, ani siły, ani pomysłów na codzienne zamieszczanie nowego wpisu na swoim blogu.

Czy trzeba codziennie zamieszczać nowy post?

Nie, choć jeśli masz na to czas i pomysły, to możesz to robić. Szczególnie, gdy dopiero startujesz ze swoją stroną czy blogiem. Szybciej uzbiera Ci się pokaźna ilość artykułów, które dzięki zawartej w nim treści, będą pozycjonowały Twoją stronę w wyszukiwarkach. Oznacza to, że dzięki większej ilości dobrze napisanych artykułów, będziesz mieć większy ruch.

A jeśli nie codziennie, to jak często pisać?

Właśnie. Możesz nie mieć możliwości codziennego zamieszczania postów. Zastanów się w ile dni tygodnia na pewno będziesz w stanie przygotować nowy wpis. Trzymaj się później tego harmonogramu, on Cię będzie motywował.

Pisz regularnie

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Niektórzy twierdzą, że nie trzeba często, ale regularnie i jeśli zamieszczasz post co 2 dni czy co 3 dni, to rób tak cały czas. To również motywuje, ale i przyzwyczaja Twoich czytelników do tego, że co drugi dzień znajdą na Twoim blogu nowy artykuł.

Nie pozwalaj sobie na długie przerwy w pisaniu, bo to może oznaczać odejście internautów do kogoś innego.

Z drugiej strony pamiętaj, że większość osób nie ma tyle czasu, żeby codziennie wchodzić na Twoją stronę i czytać coś nowego. A jeśli wysyłasz w mailingu wiadomości o nowych wpisach, to również pamiętaj, że część osób nie odbierze tej wiadomości w dniu wysyłki, tylko dzień a nawet dwa dni później. Czasami widzę, że niektóre osoby dopiero w weekend mają czas, aby przejrzeć pocztę.

Podsumowując: jeśli nie piszesz codziennie, ustal sobie stałe dni wpisów i bądź regularny.

Zacznij zarabiać:

Program Partnerski Sensownie.pl

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: