Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem

baner

Wymarzona sylwetka, większa atrakcyjność i bycie szczęśliwym człowiekiem? Nie za dużo zbyt dużych obietnic w jednym tytule?

Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, ale gdy przemyśli się cały problem, to można przecież zauważyć związek między wyglądem, atrakcyjnością i poczuciem szczęścia.

Nie zajmujemy się teraz stanami chorobowymi, gdzie otyłość jest wynikiem jakiegoś schorzenia. Reszta osób, które chcą schudnąć mają tak naprawdę jeden problem: z motywacją. Bo chudnięcie nie polega na ciągłym stosowaniu coraz to nowych diet. To jest problem zmotywowania się do dokonania w życiu zmian i podtrzymania tych zmian w dłuższym okresie czasu.

Chodzi o mentalność, zmianę sposobu myślenia, które pozwoli na regularną, systematyczną pracę nad sobą. Na przykład, bo przecież nie tylko, na zajęcia się swoim wyglądem, wagą. Osoba, która dba o siebie nie tylko podoba się innym, ale również zyskuje we własnych oczach. Tym samym podnosi się jej poczucie własnej wartości. A to oznacza wyższe poczucie szczęścia.

Jasne, nie tylko wygląd determinuje nasze szczęście. Jednak nie da się ukryć, że jest on ważny. Przecież z byle powodu tylu ludzi nie zajmowałoby się sylwetką i swoim wyglądem.

Niezależnie od tego, co chcesz zmienić, czy będzie to waga ciała czy jeszcze coś innego, potrzebna jest zmiana mentalności, wewnętrzna przemiana, dzięki której pojawią się motywatory do zmiany w różnych sferach życia.

Ważna jest akceptacja samego siebie, bo nawet jeśli zmienisz wiele, a nie będziesz siebie akceptować, to wszystkie zmiany w życiu będą psu na budę!

Zajęcie się swoją wagą, sylwetką, a w konsekwencji tym samym zdrowiem, samopoczuciem, akceptacją własną i innych, to może być pierwszy krok do głębokiej zmiany swojego życia.

Poznanie mechanizmów, jakie rządzą człowiekiem, który chce dokonać zmiany, pomoże Ci dokonywać ich również w innych sferach życia, nie tylko jeśli chodzi o wygląd. Pewne zasady i schematy działania są uniwersalne, można je stosować w stosunku do różnych problemów i wyzwań. W tym sensie książka  „Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem” jest nie tylko o odchudzaniu.

Poruszane są w niej takie tematy jak motywacja, samoocena, wymówki, stres. I oczywiście jest tam odpowiedź na pytanie jak schudnąć. Zobacz>>>

baner poziomy

Skomentuj!

3 odpowiedzi na “Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem”

  1. Wygląd z pewnością ma duży wpływ na szczęście. Zwłaszcza dzisiaj, gdzie media promują “idealne kształty”. Wiele osób (nie tylko kobiet) dąży do jakiegoś pseudoideału, mimo że nie mają do tego predyspozycji.
    Zaakceptowanie tego jak się wygląda to najważniejsze jeżeli chodzi o swój wygląd. A można przecież to polubić a mimo to nad tym pracować 😉

    • Nie ma co gonić za tym, co pokazuję media. Warto jednak dobrze czuć się samemu ze sobą. A już na pewno warto dbać o zdrowie. Nadwaga i otyłość to prawdziwa plaga; wpływają bardzo negatywnie na zdrowie.

  2. Jak najbardziej, wygląd to dobre samopoczucie, szczęście,to atuty-stany,do których powinniśmy podążać.Wbrew pozorom, wygląd, jest czynnikiem, który szereguje nas. Dlatego zdrowy wygląd, to szczupła , zadbana sylwetka, zadowolenie z samego siebie…

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: