Jak poradzić sobie ze złością

zloscCzym jest złość

Złość to reakcja emocjonalna, której przyczyną może być strach. Pojawia się, gdy zablokowane jest Twoje dążenie i nastąpiła utrata poczucia kontroli.

Jeśli jesteś osobą narażoną na czynniki stresogenne nie masz możliwości reakcji, to również może pojawić się złość.

Złość nie jest reakcją kontrolowaną. Oznacza to, że wtedy nie panujesz nad sobą, swoim organizmem. Możesz stać się agresywny pod wpływem wzrostu ciśnienia krwi i zwiększonego wydzielania adrenaliny. Złość wyrażana jest więc bez kontroli, spontanicznie, co może objawiać się krzykiem, różnymi gestami, czy właśnie agresją.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Złość pojawia się również wtedy, gdy ktoś jest przekonany, że nie  jest w stanie rozwiązać różnych trudności. A także wtedy, gdy ktoś nie ma pewności o słuszności swoich poglądów, ale dopuszcza, że nie ma racji.

Test – Jaka jest Twoja złość?

Na tej stronie>>> możesz za darmo zrobić test i dowiedzieć się jakiego typu jest Twoja złość.

Sama złość jak i wynikające z niech konsekwencje, mogą być bardzo szkodliwe dla Ciebie, jak i osób, które Cię otaczają, dla Twojej kariery i zdrowia.  Osoby, które mają problemy ze swoją złością, częstotliwością jej występowania i panowaniem nad nią, mogą nauczyć się radzenia sobie ze złością.

Zobacz jak poradzić sobie ze złością>>>

4 Comments

 1. Michał

  sporadyczny gniew – nie jest tak źle na szczęście 😉

  1. Przemysław Pufal

   🙂

 2. Basia

  Test może być nieco trudny dla niektórych – nie każdy wie, czy złość może być toksyczna, bo nie każdy zdaje sobie z tego sprawę 😉 Wpis jednak jest wartościowy – warto pracować nad swoją złością, by nie szkodzić nie tylko innym, ale i sobie.

  1. Przemysław Pufal

   Dokładnie – warto nad sobą pracować!

Leave a Reply

%d bloggers like this: