Jak usunąć Facebooka

Z cyklu: dziś pytanie, dziś odpowiedź

Jak usunąć Facebooka, to kolejne pytanie jakie Polacy zadawali często Google w 2013 roku.

A ja mam satysfakcję. Już dwa lata temu w czasie szkoleń mówiłem, żeby wykorzystywać Facebooka teraz, bo za kilka lat go nie będzie.

Nie oznacza to oczywiście, że Facebook zaraz upadnie, nie. Nie oznacza to również, że mam zdolności profetyczne. Po prostu wystarczy się przyjrzeć innym portalom społecznościowym żeby wiedzieć, że każdy z nich przechodzi przez etapy rozwoju: początek, rozkwit, powolny lub szybszy upadek, wegetacja lub likwidacja. To duże uproszczenie, ale tak to wyglądało na przykład z Naszą Klasą i MySpace. Obydwa portale istnieją, ale co to za istnienie.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

A teraz przyszła kolej na Facebook. Wiecie kto i dlaczego ucieka z Facebooka i likwiduje na nim konta? Osoby, których rodzice, z racji popularności Facebooka, założyli na nim konto i widzą, co ich dzieci tam zamieszczają, kto jest ich znajomym, jakie strony lubią. Chcąc uciec przed Wielką Matką lub Wielkim Ojcem, ludzie emigrują na inne portale. A konta na Facebooku likwidują albo zostawiają, ale są małe aktywni.

I tak to będzie wyglądało, naturalna kolej rzeczy.

Po co o tym piszę? Wykorzystujcie Facebooka i bawcie się nim i na nim dopóki działa jako tako i są na nim ludzie. Bo jutro (za kilka lat) może być za późno.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: