Jak wymienić niebo na zdjęciu, czyli AI Sky Replacement

Jak wymienić niebo na zdjęciu, czyli Luminar 4 z funkcją wymiany nieba na zdjęciu

Producent programu Luminar do edycji i retuszu zdjęć znowu zaskoczył. Tym razem, ponownie wykorzystując AI, czyli sztuczną inteligencję, stworzył możliwość całkowitej wymiany nieba na zdjęciu. Program nie tylko zmieni niebo na zdjęciu na wskazane, ale równie odświeży całe zdjęcie tak, aby oświetlenie i kolory reszty zdjęcia pasowały do nowego nieba, czyli nowego oświetlenia!

Dodatkowo AI Sky Replacement usuwa również aureole, artefakty i twarde krawędzie. Możesz nawet dostroić jasność i kontrast pierwszego planu. Fajna sprawa, choć niektórzy oczywiście będą mówić o tym, że to w pewnym sensie pokazywanie czegoś, co nie zaistniało w rzeczywistości. Jeśli jednak nie wysyłasz zdjęć na konkursy fotograficzne, a po prostu chcesz mieć ładne zdjęcia krajobrazowe do pokazania rodzinie, znajomym czy w internecie, to funkcja wymiany nieba na pewno Ci się przyda.

Fotografujemy przecież różne piękne miejsca, ale na pogodę nie mamy wpływu. Zdjęcia wychodzi fajne, ale niebo jest bure, nijakie, płaskie, bez ładnych chmur. Wtedy możesz użyć tego narzędzia.

Niebo wymienia się jednym kliknięciem, bez potrzeby używania maskowania, nakładek, innych narzędzi.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

AI Sky Replacement poprawnie wykrywa linię horyzontu i orientację nieba, aby zmienione zdjęcie wyglądało realistycznie i reszta krajobrazu pasowała do wybranego przez Ciebie nowego nieba. Dzięki technologii Scene relight zdjęcie i niebo są zgodne, więc wyglądają na zrobione w tych samych warunkach.

ZOBACZ JAK DZIAŁA FUNKCJA WYMIANA NIEBA>>>

Zobacz również te artykuły:

Luminar Program do edycji i retuszu zdjęć>>>

Photolemur Program do automatycznej obróbki zdjęć >>>

Aurora HDR Edytor zdjęć HDR >>>

AirMagic Program do automatycznej edycji zdjęć z drona i lotniczych >>>

Luminar Flex Wtyczka do programów Photoshop i Lightroom >>> 

Leave a Reply

%d bloggers like this: