Jak zarobić w programach partnerskich

Ludzie z natury są niecierpliwi. I ta cecha pokazuje się, gdy zarejestrowałeś się w programie partnerskim i chciałbyś od razu coś zarobić. I ja się wcale nie dziwię 🙂 Po to przecież przyłączyłeś się do tego czy innego programu.

A propos: wybrałeś już jakiś program? Nie wiesz jak i co wybrać? Jaki program partnerski wybrać? Który jest najlepszy? Czyli kryteria wyboru programu partnerskiego.

A tu masz moją listę: Najlepsze programy partnerskie>>> 

No to jedziemy z koksem! Opiszę w punktach, co należy zrobić, aby zarobić pierwsze prowizje. A potem kolejne!

  1. Poznaj program partnerski.

Po rejestracji w programie poznaj go dobrze. To znaczy przejrzyj wszystkie funkcje, jakie oferuje dany program. Zobacz jak się robi linki partnerskie. Zobacz jakie materiały możesz wykorzystać do promowania produktów. Zobacz jak się możesz skontaktować z opiekunem programu w razie jakichkolwiek pytań.

Dlaczego poznanie programu partnerskiego od tej strony zakulisowej, technicznej, jest tak ważne? Dzięki temu nie będziesz tracić czasu w przyszłości na szukanie informacji czy narzędzi do promocji. Dzięki temu już w momencie poznawania programu przyjdą Ci do głowy pomysły jak możesz wykorzystać jego możliwości. Bo będziesz wiedzieć jakie są. Każdy fachura musi znać swoje narzędzia, więc i Ty powinieneś, aby dobrze wykonywać swoją robotę.

Warto też przeczytać regulamin programu partnerskiego, żeby wiedzieć, co i jak możesz robić, a czego nie, jakie metody promocji i reklamy są dozwolone, a jakie nie, czy możesz kupować ze swojego linku partnerskiego dla siebie, czy nie itd. itp.

Polecam poznać na początek dwa programy:

Mój program partnerski Sensownie.pl KLIK

i

Program partnerski Comperia Lead KLIK

  1. Poznaj produkty.

Gdy już masz za sobą etap poznawania działania i funkcji programu, poznaj produkty, które będziesz promować. Musisz wiedzieć, jakie rodzaju produkty masz do dyspozycji. Dzięki temu cokolwiek będziesz robić w necie, przypomni Ci się, że możesz przecież popromować jakiś produkt. Będziesz również już mógł myśleć nad artykułem, który swoim tematem będzie nawiązywał do jakiegoś konkretnego produktu, który w ten sposób będziesz promować. Ale żeby oszczędzić czas i przygotować się jakoś do promocji, musisz wiedzieć jakie są to produkty, do czego służą, jak działają, o czym mówią w przypadku książek czy kursów, jakie mają ceny, komu mogą się przydać i spodobać.

Wejdź na stronę sprzedażową programu partnerskiego i obejrzyj, jeśli się da, wszystkie produkty. A jeśli jest ich dużo, to porozglądaj się po stronie, obejrzyj chociaż kilka, kilkanaście, przejrzyj poszczególne kategorie sklepu. Dzięki temu już gdzieś w głowie zaczną Ci się lęgnąć pomysły na wypromowanie tych produktów.

Być może warto też byłoby, gdybyś, jeśli jest to możliwe pod względem finansów, kupił jakiś produkt, który Ci się podoba i będziesz go promować. W ten sposób poznasz go w 100% i będziesz mógł wykorzystać tę wiedzę w reklamowaniu go. A jeśli regulamin programu partnerskiego tego nie zabrania, kup go wykorzystując własny link partnerski – w ten sposób będziesz mieć go taniej. W pewnym sensie będzie to Twoja pierwsza prowizja 🙂

Warto więc poznać dobrze produkty, niekoniecznie ucząc się ich opisów na pamięć, ale dobrze wiedzieć coś więcej, niż tylko to, że „jakieś są, ale nie bardzo pamiętam”…

Poznaj produkty w programach, które wcześniej Ci poleciłem

Sensownie.pl>>>

Comperia>>>

  1. Kim są i gdzie Twoi klienci.

Kim są Twoi potencjalni klienci? Zastanawiałeś się na tym przeglądając produkty oferowane w programie? Właśnie, już na tym etapie warto o tym pomyśleć. Czy będą to mężczyźni/kobiety czy osoby młodsze/starsze, a może jakaś konkretna grupa zawodowa czy hobbystyczna? Ogólnie mówiąc, musisz się zastanowić kto będzie zainteresowany tym czy innym produktem.

A gdzie są Twoi potencjalni klienci? Czy będziesz promować program na swoich stronach, w mediach społecznościowych, czy może uderzysz również z reklamą płatną, a może gdzieś na forach? Musisz się zastanowić, poszukać w internecie grupy, które będą zainteresowane tym, co chcesz promować. Gdzie zbierają się ludzie, których zainteresuje promowany przez Ciebie produkt?

Dzięki temu, że wiesz co promujesz, wiesz komu możesz to zaoferować, a tym samym będziesz szukał konkretnych ludzi czy grup. Jedno wynika z drugiego!

Tak więc określ grupę docelową i zastanów się, gdzie też może ona być 🙂

W tych programach masz zadanie ułatwione, ponieważ do każdego produktu znajdziesz konkretną grupę docelową:

Sensownie.pl>>>

Comperia>>>

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online
  1. Jak będziesz promować.

Na to pytanie znasz już odpowiedź! Pod warunkiem, że zrealizowałeś punkty 1-3… Tam jest odpowiedź na pytanie jak będziesz reklamować i promować produkty: czytając regulamin programu partnerskiego wiesz, czego nie możesz robić, wiesz jakie narzędzia do promocji możesz wykorzystywać, a także wiesz kim są Twoi potencjalni klienci i gdzie ich znaleźć. Pozostałe Ci różne możliwości, które możesz wykorzystać. Wybierz te metody promocji, z którymi sobie poradzisz i na które Cię stać finansowo. Nie martw się, że czegoś nie wiesz, czy nie umiesz. Przy okazji wykorzystywania tych prostszych, nauczy się jak realizować te trudniejsze. Szukaj informacji, podpatruj innych.

Pamiętaj, że wykluczone jest spamowanie, działania niezgodne z regulaminami programów partnerskich, stron i for, które chcesz wykorzystać w promocji. Czyli promujesz etycznie. Kwestie techniczne również ułatwią Ci sprawę wyboru metod promocji. Czasami masz do dyspozycji tylko linki (coraz rzadziej), albo banery, które nie wszędzie da się umieścić, za to linki jak najbardziej. Masz swoją listę mailingową, której będziesz mógł sprzedać produkt. Albo jej nie masz i nie chcesz budować, więc wykorzystujesz media społecznościowe. Być może program udostępnia Ci rabaty dla Twoich klientów. A może narzędzie w postaci mega wypasionej strony lądowania.

Po prostu musisz przemyśleć, jak wykorzystać te narzędzia do promocji, którymi dysponujesz i gdzie ich możesz użyć. Wykorzystuj również przypadkowe okazje i testuj narzędzia i swoje działania, patrz co jest najskuteczniejsze, co przynosi Ci najwięcej prowizji największy zwrot z inwestycji, gdy stosujesz płatne formy reklamy.

  1. Poleceni

Nie tylko różne systemy MLM, ale również część programów partnerskich, daje możliwość zarabiania dzięki polecaniu samego programu i / lub zysków ze sprzedaży przez polecone przez Ciebie osoby. Czyli dostajesz pieniądze za samo polecenie kogoś do programu i za to, że ta osoba coś sprzeda. Nikt na tym finansowa nie traci, każdy dostaje prowizję, nikt nie ma jej pomniejszonej o prowizję partnera- żeby była jasność.

Skąd wziąć poleconych. To właściwie temat na osobną książkę nawet, a nie artykuł, ale w skrócie: zewsząd 🙂

Kto będzie chciał przyłączyć się do polecanego przez Ciebie programu partnerskiego?

Oczywiście osoby zainteresowane takimi metodami zarabiania. Oni są w internecie, musisz ich przyciągnąć na swojego bloga, szukać na forach, portalach społecznościowych, wyszukać blogi takich osób. I po prostu się do nich odezwać. Zaproponować program i swoją pomoc.

Kolejną grupą będą osoby czy firmy, które mogą wykorzystać możliwość zarabiania w jakimś programie partnerskim na swoich stronach czy blogach. Różne strony i blogi poświęcone różnym tematom nie zarabiają, ponieważ ich właściciele nie wiedzą jak to robić. Podpowiedz im i daj swój link. Inne strony szukają kolejnych możliwości zarabiania na publikowanych treściach – to też jest szansa dla Ciebie. U nich na stronach są osoby, które można zaliczyć do Twojej grupy docelowej. Nowy partner zarobi, Ty zarobisz dzięki niemu i wszyscy będą zadowoleni. Klienci również.

Następna grupa to osoby, które jeszcze nie wiedzą, że można w ten sposób zarabiać, ale coś tam słyszały, ale nie wiedzą co i jak. Przekaż im swoją wiedzę, niech spróbują swoich sił. Jeśli im się nie uda, to nic nie szkodzi, Ty będziesz mieć innych partnerów. Ale jeśli się uda i polecona przez Ciebie osoba zacznie zarabiać, to Ty będziesz się cieszyć z otrzymywanych za jego sprzedaże prowizji.

Ciebie pewnie nie trzeba przekonywać, że programy partnerskie mają wiele zalet. Ale mogą Ci się przydać argumenty do przekonania innych:

– zarabiasz,

– nie ponosisz kosztów,

– nie masz roboty papierkowej,

– nie zajmujesz się kupowaniem i magazynowaniem produktów,

– nie musisz mieć doświadczenia, aby zacząć,

– nie zajmujesz się obsługą klientów,

– pracujesz ile chcesz,

– pracujesz gdzie chcesz.

Dodaj do tej listy zalety programu, który polecasz, a będziesz mieć naprawdę sporo argumentów do przekonywania potencjalnych partnerów!

Programy, które Ci polecałem, również umożliwiają zarabianie dzięki poleceniom (i oczywiście promowaniu produktów):

Sensownie.pl>>>

Comperia>>>

  1. Własny blog/strona

Wcześniej parę razy wspomniałem o blogu, własnej stronie, nie każdy jednak je posiada. Chcąc zarabiać w programach partnerskich, wcześniej czy później i tak będziesz chcieć je mieć J Można to zrobić zupełnie za darmo albo za pieniądze. Jak za darmo mieć bloga, jak go zrobić?

Wejdź tutaj>>> i ściągnij mój darmowy poradnik. Tam znajdziesz potrzebne informacje.

Mam nadzieję, że ten tekst pomógł Ci wystartować z zarabianiem w programach partnerskich. To oczywiście informacje potrzebne na początku, ale jest on ważny. Takie usystematyzowanie swoich działań pozwoli Ci zarobić pierwsze prowizje. A one mocno motywują do dalszej pracy!

Jeszcze więcej porad znajdziesz zawsze na tej stronie!

Życzę wysokich prowizji!

Aha! I jeśli jeszcze nie jesteś na mojej liście, zapisz się – dostaniesz mnóstwo praktycznej wiedzy!

 

Skomentuj!

7 odpowiedzi na “Jak zarobić w programach partnerskich”

  1. W programach partnerskich już wystartowałem, ale te o których piszesz nie znam, więc może się zapoznam 😉 Fakt, brak cierpliwości to spory wróg zarabiania. Ja na początku też byłem nastawiony na szybki zarobek, ale potem zluzowałem i przyjemnością tylko było sprawdzanie „stanu konta” 😉

  2. Czesc 🙂 Twoj blog jest naprawdę swietny, rozwijaj się w tym kierunku, a naprawdę wroze Ci swietlana przyszlosc pod wzgledem pisania i redagowania tekstow 🙂 naprawdę musisz posiadac wielki talent oraz pasje do pisania, bo bez tych dwoch cech, z cala pewnoscia nie da się przygotowywac tak swietnych tekstow, jakie to teksty niezaprzeczalnie Ty piszesz 🙂 Pozdrawiam serdecznie

Leave a Reply

%d bloggers like this: