Jedzenie wieczorem

f2d7c0262060d24142101d7f519ebaa0Panuje takie przekonanie, że aby utrzymać dobrą figurę, nie tyć, nie należy jeść po godzinie 18.

Tyle, że każdy chodzi spać o innej godzinie i bardzo należy tu zwrócić uwagę ile przed Twoim snem nie możesz jeść, a nie sztywno trzymać się godziny 18!

Podczas nocnego spoczynku zwalnia nasz metabolizm, układ trawienny pracuje na zwolnionych obrotach i wszystko, co zjemy, zamiast strawieniu ulega zamianie w tłuszcz. Organizm potrzebuje około 3 godzin na strawienie pokarmu. Tyle więc powinno upłynąć czasu między ostatnim posiłkiem a pójściem spać. Jeśli więc chodzisz spać o północy, to ostatni posiłek powinnaś spożyć przed godziną 21 itp.

Skomentuj!

6 odpowiedzi na “Jedzenie wieczorem”

  1. Osobiście chodzę spać o północy – 1 w nocy spać i gdzieś o 21 ostatni posiłek spożywam. Nie mam nadwagi po prostu chyba dobrze się odżywiam a nie powiem ze czasami zdarza się zjedzenie fastfooda i innych podobnych rzeczy.

    • Zachowujesz ten odstęp czasowy, więc nie ma problemu. A fastfood od czasu do czasu też nie zaszkodzi.

  2. To zależy też co się robi w ciągu dni, taki sportowiec szybko spala kcal, a statystycznemu Polakowi jest trudno dotrzymać czasu jedzenia posiłków. Osobiście jak zjem coś ciężkiego w nocy to nie mogę zasnąć przez jakieś 2 godzinki.

    • No właśnie, jedzenie krótko przed snem to nie tylko groźba utycia, ale też problemów ze snem. Dobrze, że o tym przypomniałeś!

  3. Fajnie wiedzieć takie rzeczy. Zawsze wpajali to głowy, że ostatni posiłek powinien być o 18:00. Jak widzę nie jest to prawdą bo wystarczą właśnie 3 godziny. Moje życie jakoś znacząco się nie zmieni, bo wspólną kolację z rodziną i tak zawsze jadam o 19, ale również i często podjadam w nocy.

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: