Jestem ziarnkiem piasku Dariusz Dusza

Dariusz Dusza to gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. I wbrew pozorom, znacie go, znacie. Nie dlatego, że napisał kilka książek o wędkarstwie, choć napisał.

Dariusz Dusza bowiem to najpierw trzon zespołu Śmierć Kliniczna, a następnie współpracownik Ireneusza Dudka. Dla Shakin Dudi pisał teksty piosenek, również dla Dżemu i Cree i innych artystów. To może być zaskoczenie, że tekstów popularnych piosenek nie piszą wokaliści, frontmeni, a robi to na przykład Dariusz Dusza.

W biografii „Jestem ziarnkiem piasku”, którą dobrze się czyta, co było celem autora, jak sam przyznał, poznajemy życie faceta, który rockendrolowcem będąc, spełnił nasze marzenia. No dobrze, nie wiem, jak Wasze, ale moje trochę tak.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Dusza opisuje muzyczny  światek od lat osiemdziesiątych i Śmierci Klinicznej, po czasy najnowsze, nie szczędząc faktów, opisów koncertów, tras, funkcjonowania show – biznesu i oczywiście anegdot. Osobne rozdziały poświęcił na przykład gitarom i stylówie, czyli wyglądowi na scenie i poza nią.

Nie jest to dokładna i szczegółowa biografia muzyka i tekściarza, ale wspomnienia faceta, który sporo przeżył i ma prawo niektórych wydarzeń nie pamiętać albo nie chcieć pamiętać, jeśli wiecie, co mam na myśli…

Dusza pisze ciekawie, z biglem, humorem, nie można się nudzić w trakcie czytania, do czego oczywiście zachęcam.

2 Comments

  1. Mariusz

    Szukam tej książki od dawna. Niestety obecnie dostępna jest tylko jako ebook… Jeśli by Pan wiedział, gdzie można dostać papier, proszę o informacje. Pozdrawiam!

    1. Przemysław Pufal

      W tabelce pod artykułem widać gdzie można kupić wersję papierową.

Leave a Reply

%d bloggers like this: