Kryzys w blogowaniu

Kryzys w blogowaniu to rzecz naturalna. Każdy przez niego przejdzie. Wiele osób będzie miało taki kryzys wielokrotnie. Są też osoby, które przechodzą takie kryzysy regularnie.

Oczywiście zaraz odezwie się ktoś, kto stwierdzi, że nigdy nie miał i nie będzie mieć problemu z napisaniem nowego wpisu, z dbaniem o blog, bo ma odpowiednią motywację i już. Pozostaje pogratulować.

Jednak większość z nas kryzys w blogowaniu dotknie. Może wynikać z różnych przyczyn. Może to być brak dochodów z bloga. Albo zmęczenie i wypalenie. Również jakaś choroba. Ilu ludzi, tyle przyczyn.

Jak sobie radzić z kryzysem w blogowaniu?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Z każdą przyczyną będzie inaczej. Najczęstszą chyba przyczyną zniechęcania się do blogowania jest brak zarobków. Wtedy należy zacząć szukać przyczyn takiego zjawiska. Prawdopodobnie masz za mało odwiedzających, mało osób klika w reklamy, zapisuje się na listę mailingową. Zastanów się co możesz zrobić, aby odwiedzających było więcej. Być może chodzi o więcej lepszej treści, może o zdobyciu dobrych linków. A może są odwiedzający, ale spędzają zbyt mało czasu na Twoim blogu, więc może to być kwestia jakości treści zawartej na blogu. A może nie masz pomysłów na wpisy, więc szukaj inspiracji na innych stronach. A może pomimo dużej ilości odwiedzin Twoi czytelnicy nie są zainteresowani tematyką reklam zamieszczonych na blogu? Lub uważają, że promujesz słaby biznes?

Blogowanie wymaga wysiłku, głównie intelektualnego 🙂 Analizowania tego, co się dzieje z Twoim blogiem i jego czytelnikami. Motywacji i pomysłów szukaj gdzie się da, bądź czujny, bo w każdej chwili może Cię dopaść pomysł na wpis lub usprawnienie bloga. Zapisuj sobie te pomysły, bo inaczej je zapomnisz. Testuj nowe rozwiązania i analizuj ich skuteczność.

Do tego wszystkiego oczywiście potrzebna jest pracowitość i cierpliwość, o czym pisałem już wielokrotnie…

 

Skomentuj!

4 odpowiedzi na “Kryzys w blogowaniu”

  1. Według mnie jeżeli przyczyną wypalenia w blogowaniu jest brak dochodów to trzeba się przede wszystkim zastanowić czy na pewno chcemy blogować 😉
    Są zdecydowanie lepsze i szybsze środki dające dochody z zarabiania przez internet. Wiele ludzi traktuje blogowanie jako sposób na szybki sukces (przez to się zawodzą i wypalają). Tymczasem jeżeli ktoś chce zarabiać z pisania bloga to musi sie przygotować na wieczne pisanie wpisów – dopóki będzie chciał zarabiać musi tworzyć nowe treści.
    Dlatego jeżeli ktoś nie lubi blogować, lub robi to tylko żeby zarobić to według mnie powinien zainteresować się innymi formami zarabiania przez internet.

  2. Myślę, że kryzys w blogowaniu z powodu braku zarobków dotyczy raczej takich „poważniejszych” blogów, bardziej zaawansowanych. Wiele osób, które prowadzi mniejsze blogi cierpi wg mnie na brak weny z powodu prozaicznego – braków tematów do pisania, takich, które mogą zainteresować potencjalnych czytających.

  3. Ciekawy wpis, czasami zastanawiam się czytając skąd właśnie takie osoby biorą motywację i tematy by ciągle pisać. Nigdy nie patrzyłem na to wszystko przez pryzmat kryzysu, który może dopaść takie osoby a tu jednak taka kwestia również powinna być brana pod uwagę.

Leave a Reply

%d bloggers like this: