Lubisz swoją pracę?

Odpowiedz sobie, proszę, szczerze na pytanie „Czy lubisz swoją pracę?”
Gratuluję, jeśli tak rzeczywiście jest. Praca przynosi Ci pewnie dużo satysfakcji, zadowolenia, spełniasz się w niej a przy okazji otrzymujesz godziwe wynagrodzenie. Albo super trafiłeś albo, czego również gratuluję, sam znalazłeś sobie taką świetną posadę.
Pewnie znajdzie się wśród czytelników również i taka osoba, która nie tylko nie lubi swojej pracy, ale jej wręcz nienawidzi. Źle wybrany zawód, praca taka, bo innej nie można było dostać, trudni współpracownicy, głupi szef, niskie wynagrodzenie. Powodów, aby mieć zastrzeżenia do swojej roboty jest sporo, sam mógłbym podać kilka specyficznych.
Można oczywiście tak tkwić całymi latami, w złym układzie, będąc niezadowolonym, rozczarowanym i sfrustrowanym.
Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online
Można zacząć myśleć o zmianie swojej sytuacji i zacząć rozglądać się za pracą, która będzie Cię ciekawić, dawać satysfakcję i oczywiście pieniądze. Których zawsze jest za mało.
Nikt nie rzuca pracy z dnia na dzień, więc również tego nie rób. Ale przecież już dziś możesz zacząć przygotowywać się do jej zmiany i robienia tego, co chcesz, a nie tego co musisz.
Przeczytałem niedawno jakiś cytat mówiący, że jeśli się nie działa na rzecz zmiany, to oczywiście nic się nie zmieni. Oczywista oczywistość, ale ja rzadko wcielamy to w życie!
 

Leave a Reply

%d bloggers like this: