Luminar 4, czyli jeszcze więcej możliwości dla fotografa

Pisałem już o programie do edycji i retuszu zdjęć Luminar. Właśnie pojawia się kolejna jego wersja, oczywiście wzbogacona o nowe funkcjonalności. A przypomnę, że już wcześniej posiadał ich kilkaset, stając się tym samym alternatywą dla Photoshopa i Loghtrooma.

Program Luminar posługuje się między innymi sztuczną inteligencją (AI), dzięki czemu można jednym suwakiem poprawić całe zdjęcie. W tej wersji programu ta funkcja została jeszcze bardziej ulepszona. Automatycznie identyfikuje obiekty (w tym ludzi i twarze, chmury, wodę, budynki i inne) i ulepsza je w inteligentny, uwzględniający treść sposób. Ludzie nie będą więc wyglądali po takiej poprawce dziwnie, bo program rozpozna ich na zdjęciach i nie zastosuje tych samych poprawek co na przykład do lasu czy budynku.

Narzędzie AI Sky Replacement w Luminar 4 nie tylko zmienia niebo – odświeża całe zdjęcie, dzięki czemu oświetlenie i kolory oryginalnego obrazu pasują do oświetlenia i kolorów nieba.

O automatycznym i uwzględniającym kontekst wymienianiu na zdjęciach nieba już pisałem TUTAJ

AI Structure to kolejna nowość. Uwydatnia i podkreśla obiekty na zdjęciu, ale znowu, żeby nikt na nich nie wyglądał dziwnie i źle, ochrania twarze. Twarze wyglądają naturalnie i bez zmian, a reszta obiektów jest głębsza i bogatsza.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

To tylko dwie nowe funkcje programu Luminar, jak zawsze nowa wersja będzie zawierała ich więcej i będzie lepiej działać, bo program cały czas jest udoskonalany.

Wróć więc tutaj, bo już niedługo dojdą nowe funkcje!

Pobierz program za darmo i przetestuj>>>

Więcej o tym programie i innych pod tymi linkami:

Luminar Program do edycji i retuszu zdjęć>>>

Photolemur Program do automatycznej obróbki zdjęć >>>

Aurora HDR Edytor zdjęć HDR >>>

AirMagic Program do automatycznej edycji zdjęć z drona i lotniczych >>>

Luminar Flex Wtyczka do programów Photoshop i Lightroom >>> 

Leave a Reply

%d bloggers like this: