Czy marketer internetowy powinien być online 24 godziny na dobę

Są wakacje, wszyscy mają luźniejszy stosunek do wszystkiego… A czy osoba, która zarabia przez internet powinna być w tym czasie cały czas podpięta do sieci? Czy w ogóle powinna mieć urlop?

Znam osoby, które obojętnie gdzie są, czy jest to plaża czy wychodek, cały czas są online. Przeglądają, piszą, sprawdzają pocztę, statystykę. I nigdy nie są offline, nie ma w ich życiu ani jednej całej godziny, oprócz tych oczywiście, kiedy śpią, żeby nie byli zalogowani.

Jaki jest efekt ciągłej obecności w sieci? Na pewno zmęczenie. Nieważne jaki zawód wykonujesz, potrzebujesz również odpoczynku. I to nie tylko w formie urlopu raz do roku, ale codziennego czasu na sprawy inne, niż internet i zarabianie. Bez chwili wytchnienia, odpoczynku, zresetowania się,  nie masz szans na sprawne myślenie, na świeżość spojrzenia na swój biznes, taki czy inny.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Sprawność i szybkość działania, w sprzedaży, w obsłudze klienta jest ważna, ale jeśli zrobisz coś godzinę później, nic się nie stanie. Twój biznes się nie zawali, klienci nie odejdą, bo to w końcu tylko 60 minut!

Po odpoczynku bardzo często można zauważyć, oprócz oczywistego przypływu sił do pracy, również nowe, dobre pomysły na rozwój biznesu To jest sposób na bycie kreatywnym przez wiele lat.

Nie daj się wciągnąć, a właściwie nie pozwól sobie, bo to jest Twoja decyzja, na bycie online 24 godziny na dobę. Takie postępowanie wyniszcza Ciebie i Twój organizm, choć nie musisz sobie nawet z tego zdawać sprawy. Negatywne konsekwencje takiego pracoholizmu prędzej czy później dopadną Cię, ale wtedy sytuacja może być już naprawdę groźna. Lepsze przeciwdziałanie, niż leczenie.

Życie poza internetem istnieje!

Skomentuj!

Jedna odpowiedź do “Czy marketer internetowy powinien być online 24 godziny na dobę”

  1. Tak, urlop należy się każdemu bez względu na to czy pracuje w Internecie czy na GPW. Bez urlopu długo się nie pociągnie na wysokich obrotach.

Leave a Reply

%d bloggers like this: