Matura i studia oznaką głupoty

Zaczęły się matury a wraz z nimi znowu wykładowcy akademiccy głośno mówią, że nie wszyscy muszą mieć maturę, że nie wszyscy powinni studiować!

Na przykład Agata Bielik-Robson mówi, a inni jeszcze przed nią, że trafiają się studenci na granicy analfabetyzmu, nie potrafiący ze zrozumieniem przeczytać stroniczki „Harry’ego Pottera”.

Czy staje się więc tak, że matura i studia będą oznaką głupoty?

Po raz kolejny mówi się o tym w dosadny sposób, ale wciąż takie rzeczy się zdarzają. Oczywiście, zaraz ktoś zrzuci całą winę na system edukacji. Problem tylko w tym, co już pisałem, że system tworzą ludzie i nikt nie zmusza jednego nauczyciela z drugim, żeby przepuszczał z klasy do klasy jednego głąba z drugim, albo dopuszczał do matury oślicę, która powinna wylecieć ze szkoły maturalnej!

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Matura i studia nie są dla wszystkich! To nie jest obowiązek państwa w stosunku do młodego człowieka, ono nie musi mu dawać ani matury, ani tytułu magistra. A taki argument też usłyszałem.

I nie twierdzę, że ludzie bez zdanej matury czy ukończonych studiów są głupi. Część z nich mogła to zrobić, ale wybrała inną drogę.

Twierdzę za to, że i matura i dyplom licencjata czy magistra to przywilej zarezerwowany przynajmniej dla tych, którzy chociażby chcą i umieją się uczyć, a nie dla leniwych i głupich!

Jakim więc cudem mam maturę i dyplom ukończenia studiów? 

Leave a Reply

%d bloggers like this: