Mentor, guru, przewodnik

Kto pomoże Ci odnieść sukces w biznesie: mentor, guru czy przewodnik? Nie wiem jak nazywasz osoby, które traktujesz jak autorytety w dziedzinie biznesu. Bo masz takie, prawda?

A może nie masz? Przydadzą Ci się takie osoby, na których będziesz mógł się wzorować, podpatrywać, patrzeć jak budują swój ebiznes. Pewnie będzie się to zmieniać, na różnych etapach Twojego zarabiania w internecie będą to więc różne osoby. W zależności od tego co umiesz, czego chcesz się nauczyć, w jakich programach partnerskich czy MLM działasz, wybierzesz sobie osoby, których rady, dokonania, doświadczenia będą dla Ciebie przydatne.

Nie wpadnij jednak w pewną pułapkę, których czyha na wszystkich, którzy chcą zarabiać. To jest tak jak z ciągłym uczeniem się: należy to robić, ale poza tym trzeba działać.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Podobnie z jest z posiadaniem wszelkich mentorów, guru czy przewodników po biznesie. Poza tym, że fajnie ich mieć, to oni za Ciebie niczego nie zrobią! Mogą wiele podpowiedzieć, udostępnić jakieś szkolenie, system do zarabiania, podpowiedzieć w jakim programie partnerskim warto działać, ale nie odwalą roboty za Ciebie!

A dlaczego? Z kilku powodów:

– bo byłoby to demoralizujące dla Ciebie,

– bo nauczyłoby Cię to bierności,

– bo nie muszą,

– bo nie mają czasu,

 – nie bo nie 🙂

Jak sądzisz, które z tych argumentów są dla Ciebie ważne?

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: