Dlaczego mężczyźni szybciej chudną

f2d7c0262060d24142101d7f519ebaa0Tak, to prawda, faceci szybciej chudną. Jest to niesprawiedliwe, ale daje się naukowo wyjaśnić.

1. Mężczyźni mają zazwyczaj bardziej rozbudowaną tkankę mięśniową. Podczas skurczu mięśni wytwarzana jest energia, więc spalane są wtedy kalorie, przyjęte wraz z pożywieniem. Zatem aktywność fizyczna na pewno najefektywniej wspomaga proces odchudzania. Organizm w przypadku mężczyzn pozbywa się zbędnej ilości tłuszczu przy każdej okazji.

2. U kobiet okolicami szczególnie odpornymi na ćwiczenia i diety są przede wszystkim  uda oraz pośladki. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że organizm kobiety naturalnie magazynuje energię, która odgrywa duże znaczenie w okresie ciąży. Dlatego też spalanie tkanki w tych okolicach może trwać długo.

3. Mężczyźni zazwyczaj ważą więcej niż kobiety. Im większa waga początkowa, tym szybszy będzie ubytek masy ciała. Osoba ważąca 110 kg będzie szybciej traciła zbędne kilogramy niż osoba ważąca 80 kg.

4. Kobiety przechodzą zmiany hormonalne, które mogą utrudnić pozbycie się nadwagi, na przykład menopauza. Zespół napięcia przedmiesiączkowego może zwiększyć apetyt na potrawy wysokokaloryczne, przeważnie słodycze.

Wszystkie te powody oczywiście nie mogą źle wpływać na Twoją motywację. Możesz przecież porównywać się w czasie odchudzania nie z mężczyznami, ale z kobietami.

 Sprawdź ebook Jak szybko schudnąć

Skomentuj!

4 odpowiedzi na “Dlaczego mężczyźni szybciej chudną”

  1. pozostaje też kwesta bardzo ważna – czasami uwaarunkowania genetyczne sprawiają, że niemożliwe jest dla danej osoby odchudzenie się, bo taką a nie inną ma wagę zakodowaną, lub takie a nie inne zapotrzebowanie na kalorie

    • Zapotrzebowanie na kalorie zależy raczej od wykonywanej pracy i wysiłku. Ale nawet osoby genetycznie uwarunkowane mogą i muszą kontrolować swoją wagę.

Leave a Reply

%d bloggers like this: