Minimalizm Leo Babauta

Minimalizm Leo Babauty to zdaje się podstawowa lektura osób zainteresowanych wprowadzeniem w swoim życiu zasad opartych na filozofii minimalizmu. Oczywiście całkiem zasłużenie, ponieważ w przystępny sposób autor wyjaśnia czym jest i na czym polega minimalizm. Wszystko to oparte jest na przykładach z własnego życia. Mnóstwo tam praktycznych porad na temat zaimplementowania minimalizmu do życia czytelnika. Z tą książką rozpoczęcie przygody z tą życiową postawą będzie naprawdę proste.

Nawet ja znalazłem przydatne, nieznane mi wcześniej porady. Piszę, że nawet ja nie dlatego, żebym wcześniej mocno interesował się minimalizmem, ale dlatego, że jakoś tak się złożyło, że większość zasad, które opisuje Babauta, stosuję w swoim życiu, a wcześniej nie przeczytałem żadnej książki o minimalizmie!

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jakoś tak wyszło, że ten styl życia po prostu mi się podoba, a praktyczne zasady przydatne na co dzień wypracowałem sobie samodzielnie. Nowością dla mnie są wskazówki dotyczące jedzenia. Poza tym upewniłem się, że jestem minimalistą i kroczę dobrą ścieżką.

Ta książka to nie tylko lektura dla zainteresowanych minimalizmem, ale dla wszystkich, którzy poszukują rad, jak lepiej żyć. Nie trzeba od razu zostawać radykałem, ale można skorzystać choć z części z rad w niej zawartych, bo dzięki nim podnieście jakość swojego życia.

2 Comments

  1. Mateusz

    Ostatnimi czasy zainteresowałem się tematem minimalizmu. Chciałbym coś w życiu zmienić. Może ta książka to będzie dobry początek? 🙂 Dziękuję za wskazanie.

    1. Przemysław Pufal

      To dobra książka nie tylko na początek!

Leave a Reply

%d bloggers like this: