Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014 podobno się odbywają

Podobno rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Rozpoczęcia nie widziałem, bo Telewizja Polska wyłączyła transmisję, podobno ze względów technicznych. Podejrzewam, że tak naprawdę nie zapłacili za prąd…

Minęły pierwsze dni Mistrzostw. Ze względu na różnicę czasu mecze można oglądać po nocach. Niektóre wieczorami. Tak się jednak złożyło, że jeszcze nie widziałem ani jednego. Były ciekawsze zajęcia, a ze sportów wybrałem siatkówkę i piłkę ręczną, w których nasze drużyny narodowe jednak jakieś sukcesy odnoszą. A nawet jak im się nie udaje, to nie udają, że grają, tylko grają. W przeciwieństwie do naszej reprezentacji w piłce nożnej.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jak to się dzieje, że widzę małych chłopaków, którzy z wielkim zaangażowaniem i energią biegają za piłką, a parę lat później, gdy trafiają do jakiegoś klubu, to odwala im sodówa? I chociaż jeszcze niewiele umieją, tu już zachowują się jak gwiazdy? Piłkarze trafiający do reprezentacji mają już całkiem poprzewracane w głowach. Wśród 38 milionów ludzi nie da się naprawdę znaleźć kilku utalentowanych zawodników? I to takich, którzy poważnie traktują swój zawód, a nie myślą tylko i wyłącznie o kasie?

Widocznie się nie da. Nie oglądam Mistrzostw Świata nie dlatego, że nie grają nasi, ale dlatego, że zazdroszczę innym krajom, że ich zawodnikom, przynajmniej raz na kilka lat, chce się grać w reprezentacjach narodowych.

Jak mi przejdzie to brzydkie uczucie, to zacznę oglądać.

0 Comments

 1. Jacek

  Mój ojciec też już się przerzucił na siatkę i ręczną – piłki polskiej twierdzi, nie da się oglądać.

  Ja lubię sobie czasem obejrzeć meczyk, ale wtedy też wybieram zagraniczną piłkę – nożną, nie kopaną.

 2. Marika

  Moje dziecko zadało mi ostatnio pytanie. „Dlaczego drużyna piłki nożnej z Polski nie gra w Mistrzostwach Świata?” Gdy ja zastanawiał się co mu odpowiedzieć on stwierdził „Pewnie się nie nadaje!”. Nawet małe dziecko wie dlaczego nasza drużyna nie bierze udziału w Mistrzostwach Świata!

 3. Peony

  Wciągnęłam się bardzo w oglądanie. Takiego obrotu sprawy od dawna nie było. W tym roku jestem pozytywnie zaskoczona footballem 🙂 Jednak trochę szkoda, że moi faworyci Hiszpanie tak szybko odpadną.

  1. Pufal Przemysław

   Ja jeszcze próbuję się przełamać i zacząć oglądać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.