Motywy WordPress z wizualnymi kreatorami stron

Rok 2019 zbliża się ku końcowi. Dla WordPress był przełomowy…  Ale nie chodzi tutaj o stratę pozycji na rynku. Ten CMS pozostaje najpopularniejszym rozwiązaniem do tworzenia stron www i zwiększa swoją ekspansję na rynku. Chodzi o kreatory stron, które teraz stosuje się praktycznie we wszystkich motywach, w tym topowych templatkach dla WordPress.

W poprzednim roku (mianowicie 6 grudnia 2018 r.) wypuszczono nową wersję WordPress 5.0. Dużo było narzekań użytkowników spowodowanych przede wszystkim wprowadzeniem Gutenberga. Pisaliśmy już o tym w jednym z poprzednich wpisów o motywach, więc nie będziemy się powtarzać. Powiemy tylko, że usunięcie klasycznego edytora i dodanie kreatora stron do WordPress jest związane z nowymi potrzebami użytkowników.

Coraz więcej internautów wybierają to rozwiązanie do tworzenia stron, które pozwalają zarządzać witryną za pomocą metody „Przeciągnij i Upuść”. Jeśli sprawdzić dane ze strony w3tehs.com teraz (rys. 1) i rok temu (rys. 2) można zauważyć, że takie rozwiązania SaaS jako Shopify, Squarespace i Wix „wypierają” Drupal, Magento i inne CMSy.

Rysunek 1. Popularność rozwiązań do tworzenia stron w 2019 r.

Rysunek 2. Popularność rozwiązań do tworzenia stron w 2018 r.

 

WordPressowcy, reagując na zmiany trendów na rynku, dodali własny kreator. Jednak możecie skorzystać z alternatywnych rozwiązań takich jak Elementor, Divi, WP Backery, Beaver Builder itd. Tym bardziej, że nowe motywy posiadają takie kreatory, o czym już pisaliśmy powyżej.

W dzisiejszym wpisie przestawione są motywy WordPress od TemplateMonster, które także zawierają kreator stron na pokładzie. Z jego pomocą szybciej i łatwiej przebudujecie wybraną templatkę do własnych potrzeb. Tym bardziej, że wszystkie produkty mają szereg dodatkowych narzędzi do personalizacji.

Motyw wspierany jest przez ich twórców, więc w razie pojawienia się jakiegokolwiek problemu możecie zgłosić się po pomóc. Dlatego warto skorzystać z systemu ticketów, który jest dostępny w panelu użytkownika na stronie TemplateMonster.

Więcej informacji o motywach znajdziecie Państwo w opisach poniżej.

 

Klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

Nexxt

Jeśli poszukujecie elegancki motyw do portfolio fotograficznego, warto użyć ten produkt. Projekt templatki został wykonany w szarych kolorach i zawiera duże czarno- białe zdjęcia. Posiada także ciekawe efekty animacyjne. Dzięki nim strona „ożywa” podczas poruszania się myszką oraz najechania na elementy graficzne. Przy tym strona nie jest przeciążona skryptami i grafiką. Dlatego będzie szybko ładować się na różnych urządzaniach.

Motyw został zbudowany w postaci landing page i posiada tylko niezbędne rozszerzenia. Do użytku dostępne są galeria, opcje mediów społecznościowych, dynamiczne menu. Można także skorzystać z Elementora i dodatkowych wtyczek do niego. To są JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Gutenberry

Za pomocą tego motywu można stworzyć rozbudowane CV oraz portfolio osobiste. Templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera szereg rozszerzeń. Dzięki temu możecie dodawać na stronę różne typy zawartości. Do zalet skórki można także zaliczyć wygodne opcje personalizacji. Z ich pomocą możecie szybko dostosować wygląd templatki do własnych potrzeb.

Motyw Mearts zawiera MegaMenu, usługi i serwisy, licznik umiejętności, galerię, opinie klientów, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Motyw także wspiera popularne wtyczki dla WordPress. Dlatego możecie szybko dodać brakujące opcje na stronę. Templatka również ma czysty kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Kreeti

Atom to rozbudowany motyw, który przypadnie do gustu freelancerom, fotografom i agencjom webowym. Templatka posiada 6 unikatowych układów dla strony głównej, gotowe projekty dla nagłówka i stopki oraz dodatkowe opcje personalizacji. To pozwala wybrać interesujący układ i dalej dopasować go do potrzeb projektu.

Do motywu zostały dodane rozwijane menu, galeria, opcje mediów społecznościowych, suwak, formularz kontaktowy itd. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp, WooCommerce i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Motyw również wspiera fonty Google. Dzięki temu możecie wyróżnić zawartości tekstowe za pomocą stylowych czcionek. Templatka również jest responsywna i zoptymalizowana pod katem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Patrick

Poszukujecie ciekawy motyw dla portfolio osobistego? Podana templatka świetnie nadaje się do tego celu. Jej projekt został zbudowany w postaci landing page. Dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje o Was będą umieszczone na jednej stronie. Przy tym motyw posiada szereg rozszerzeń, co pozwala umieścić różne typy zawartości na stronie. Zarządzać wszystkimi elementami można za pomocą Elementora.

Motyw został zbudowany w oparciu o Redux Framework. Oprócz bazowych narzędzi frameworku do użytku dostępne są rozwijane menu, galeria, licznik umiejętności, opinie klientów, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress. To pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę. Templatka ma także poprawny kod, który został optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Glossel

Na tle pozostałych templatek, motyw wyróżnia się jaskrawymi kolorami, ciekawymi układami strony głównej i dodatkowymi układami dla elementów witryny. Przy tym motyw ma uniwersalny projekt, co upraszcza jego dostosowanie do różnych tematów niszowych. Dzięki obecności szeregu rozszerzeń, templatka może być stosowana jako strona osobista, blog, portfolio webowe i CV. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

Do motywu zostały włączone rozwijane menu, galeria, mediateka, usługi i projekty, licznik umiejętności, opinii klientów, opcje mediów społecznościowych itd. Dodatkowo możecie skorzystać z Elementora. Pozwala tworzyć nowe strony oraz zarządzać obecnymi za pomocą metody „Przeciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera fonty Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Brume

Ten motyw przyda się zarówno do tworzenia blogu jak i strony osobistej. Ma odpowiedni projekt i posiada niezbędne rozszerzenia dla tworzenia tego typu stron www. Warto także zauważyć wizualny kreator stron oraz rozbudowane opcje zarządzania wyglądem. Dzięki temu możecie szybko przebudować templatkę bez potrzeby „wchodzenia” w kod.

Motyw nie jest przeciążony wtyczkami. Do niego zostały dodane tylko kluczowe rozszerzenia, co jednak pozwala korzystać z rozwijanego menu, suwaku, opinie klientów, mediateki, formularza zapisywania na newsletter itd. Templatka zawiera Elementor i następne wtyczki do niego: JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetThemeCore. Kod motywu został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i jest optymalizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Circle

Nazwa templatki wskazuje, że jest ona przeznaczona do tworzenia blogów. Projekt motywu został wykonany w tradycyjnych biało-czarnych kolorach. Główny nacisk robi się na duże grafiki i typografię. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości. W projekcie zostały wykorzystane stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym używane skrypty nie przeciążają strony www.

Do motywu zostały dodane Contact form 7, Kirki Toolkit, Elementor, rozwijane menu, mediateka, opcje mediów społecznościowych. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. To pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę. Możecie również podłączyć fonty Google, aby wyróżniać zawartości tekstowe na stronie. Do innych zalet motywu można zaliczyć responsywność i kompatybilność z przeglądarkami W3C.

ZOBACZ>>>

 

ITravel

Jeszcze jeden ciekawy motyw blogowy. Z jego pomocą możecie stworzyć tematyczną stronę i dzielić się różnymi poradami i historiami z czytelnikami. Templatka ma uniwersalny projekt, posiada szereg widgetów i dodatkowe opcje zarządzania wyglądem. Oprócz tego możecie skorzystać z Elementora, aby stworzyć własne strony w trybie wizualnym.

Motyw posiada tylko kluczowe wtyczki i widgety. Wśród nich można wyróżnić suwak, MegaMenu, manager pasku bocznego, mediatekę, opcje mediów społecznościowych itd. Możliwości Elementora zostały rozszerzone za pomocą wtyczki JetElements. Dodatkowo możecie skorzystać z wtyczek na repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami. On także wspiera fonty Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

EcoDex

Prowadzicie szkolenia i kursy edukacyjne? Trafiliście na dobry motyw. Templatka nie tylko ma tematyczny projekt, lecz także posiada szereg gotowych funkcji do użycia. Dodatkowo możecie skorzystać z wygodnych opcji zarządzania wyglądem. Znajdziecie je w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego. W paczce z motywem znajduje się niezbędna dokumentacja, która pomoże opanować możliwości produktu.

Motyw posiada wtyczkę LearnPress, która pozwala tworzyć strony edukacyjne. Także do użycia dostępne są rozwijane menu, produkty i usługi, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych, galeria itd. Motyw wspiera inne rozszerzenia z repozytorium WordPress. Dodatkowo można podłączyć ponad 900+ fontów Google, aby wyróżniać zawartości tekstowe na stronie.

ZOBACZ>>>

 

Adam Smith

Za pomocą tego motywu można stworzyć stronę dla prawnika. Templatka ma charakterystyczny projekt. W nim połączone są jakościowe grafiki, duże typografie i ciekawe efekty animacyjne. Strona wygląda nowocześnie, jest dynamiczna i przyciąga do siebie uwagę internautów. Przy tym projekt nie jest przeciążony skryptami i elementami graficznym. Dlatego ta strona będzie mieć dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix.

Motyw opiera się Unyson Framework. To pozwala skorzystać z MegaMenu, suwaku, opinii klientów, licznika umiejętności, zespołu pracowników, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Kod motywu został zaprojektowany zgodnie z rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego nie musicie dopasowywać kodu do wymagań SEO.

ZOBACZ>>>

 

Autor: Janusz Kamiński

Leave a Reply

%d bloggers like this: