Mylenie pożądania z miłością

Namiętność sprawia, że nie widzimy jasno. Żonę wybieraj trzeźwo i z rozwagą, kiedy cię nie dręczy niecierpliwa żądza. Ludzie się wiążą małżeństwem w najgorszym momencie – kiedy płoną.

                                                          Hagiwara Sakutaro

Hagiwara Sakutaro trafił w sedno. Zadziwiające jest, że tyle wieków przestrzegania, tyle milionów ludzi, którzy byli chodzącym przykładem, że wiązanie się z kimś tylko dlatego, że żądza myśli zamiast mózgu – i nic!

Ludzie nadal popełniają ten błąd i czy to będzie małżeństwo czy związek bez formalności, zamieszkują razem, bo, jak to niektórzy dosadnie powiadają, myślą tym między nogami, zamiast choć spróbować realnie ocenić sytuację i zastanowić się dlaczego chcą tworzyć związek i jakie ma on szanse na w miarę normalne funkcjonowanie.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Ale namiętności wygrywają. W kąt idzie trzeźwe myślenie, żądze rządzą i dochodzi do tworzenia związków, które oparte są tylko na pożądaniu. I nie mają one dużych szans na przetrwanie, na zdrowe funkcjonowanie i na rozwój.

Cały czas ostrzegam przed tym, żeby nie mylić pożądania z miłością. W momencie, gdy one już opanują człowieka, to trudno mu to uświadomić, dlatego tak ważne jest wcześniejsze przygotowywanie się do pełnienia roli w związku dwojga ludzi. To jest zadanie przede wszystkim oczywiście rodziców, ale również szkoła może tu odegrać pewną rolę. I te wyśmiewane nauki przedślubne, choć one chyba za późno się odbywają. Niestety nawet pomimo starań i rodziców i różnych instytucji i młodzi ludzie i o dziwo nawet co starsi, doświadczeni już przecież, wciąż popełniają ten błąd…

 Zobacz Sekrety Udanych Związków>>>>

One Comment

  1. wasik

    też widzę, że ludzi i to nie tylko bardzo młodzi, mylą się i myślą, że to uczucie, a oni po prostu lecą na d…!

Leave a Reply

%d bloggers like this: