Nie najlepiej Kronika tygodniowa #6

Ciekawe, że więcej osób obchodzi Święta Bożego Narodzenia, niż jest wierzących…

Część osób uznała, że ten mój wpis to żart, inni, a inni, że dzielę ludzi, bo nie pozwalam świętować co tak sobie kto chce. Nie, nikomu nie zakazuję świętować, ale to jednak są chrześcijańskie święta Bożego Narodzenia. Nie wiem więc, co świętują niewierzący. Albo dlaczego osoby, które nienawidzą kościoła i wierzących, obchodzą takie święta. To jakieś rozdwojenie jaźni? Konformizm? Bezmyślność? A może jednak wyraz jakiejś tęsknoty za Bogiem?

 

„Dopiero po latach budowania rodzimej klasy średniej, wiemy już, że nie dla niej etos inteligencji, z której w dużej mierze wyrosła.  Styl życia wystarcza jako autorytet i potwierdzenie tożsamości.”

Rafał Księżyk

Smutny i niepojący cytat, który niestety opisuje naszą rzeczywistość. Najważniejsze jest to, co posiadamy i jak się pokazujemy, a nawet to nie jest często prawdą. Etos inteligencji odszedł w niepamięć, a te nieliczne jednostki, które jeszcze go kultywują, często są piętnowane i ośmieszane.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

 

W ramach ograniczeń zamknięto na jakiś czas siłownie i stoki narciarskie. Śmieszą mnie wpisy dorosłych ludzi, według których nie potrafią zadbać o zdrowie bez korzystania z siłowni i nie przeżyją jednego sezonu bez jeżdżenia na nartach. Taka postawa jest żałosna i jednak godna potępienia, bo zamknięto te przybytki, aby ratować ludzkie zdrowie i życie.

 

Sylwester, więc jak co roku wraca problem strzelania racami i fajerwerkami. Jest to oczywiście jakaś forma rozrywki i wyrzucenia pieniędzy w powietrze, ale też problem dla zwierząt i ich właścicieli. Stres dla zwierząt zarówno domowych, jak i dzikich, jest bardzo duży. Część zwierząt niestety ucieka ze strachu i nie wraca. A jak się okazuje, nie rozumie tego nawet część właścicieli zwierząt, bo oni też strzelają.

 

Zenek Martyniuk, ulubieniec tak zwanej publicznej Telewizji Polskiej, powiedział, że jego ogromna posiadłość jest skromna. Moim zdaniem to on po prostu jest skromny chłopak, nawet skromnie śpiewa.

A piszę tak, bo mu zazdroszczę sławy, pieniędzy i umiejętności wykorzystania swoich talentów i ich braku. Naprawdę.

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: