Nieśmiali i seks

Osoby nieśmiałe w związku z seksem przeżywają swoje problemy o wiele silniej, niż w innych, zwykłych sytuacjach. Bo też seks nie jest normalną sytuacją, u osób, które nie są nieśmiałe może wywoływać niepożądane reakcje, a co dopiero u osób, które mają problemy z relacjami.

Kontakt seksualny obnaża wszystko, zarówno człowieka dosłownie, bo jest nagi, jak i jego emocje i reakcje, nad którymi nie do końca się panuje. A osoby nieśmiałe chciałyby zapanować nad sobą za wszelką cenę. A gdy jeszcze do tego dochodzi brak doświadczenia, koszmar nieśmiałych spełnia się w rzeczywistości.

Niestety nieśmiali potęgują swoje obawy i lęki przez porównywanie się z innymi, a także z zafałszowanym obrazem seksu pokazywanym w mediach, książkach, czasopismach, filmach porno. Stawiają więc sobie nierealistyczne oczekiwania i gdy nie są w stanie ich spełnić, to choć nikt nie jest w stanie, obwiniają się o to i ich nieśmiałość tylko się pogłębia. Niestety nie biorą pod uwagę, że każdy w jakimś stopniu w sytuacjach związanych z seksem jest mniej lub bardziej nieśmiały, zakłopotany, nawet czasami zażenowany. I są to normalne reakcje, ale nieśmiali sądzą, że dotyczą tylko ich i nikogo więcej.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czasami przyczyną nieśmiałości są rzeczywiste problemy seksualne, które oczywiście należy leczyć. Gdy się tego nie robi, nieśmiałość pogłębia się, człowiek wpada w zamknięty krąg własnych lęków, braku leczenia i reakcji innych na te stany. Wszystkie te elementy nawzajem się wzmacniają, powodując coraz większe problemy.

Czy jest jakieś lekarstwo? Osoby nieśmiałe nie powinny po prostu uprawiać seksu, ale potraktować go jako jedno z najważniejszych ludzkich przeżyć. Takie, które trzeba mieć, które jest bardzo ważne i powszechne, co oznacza, że wszyscy ludzie mają w związku z nim jakieś mniejsze lub większe problemy i nie są one czymś wyjątkowym, a wiele osób postrzeganych przez nieśmiałych jak wzór, również przeżywa… nieśmiałość.

Więcej informacji jak przezwyciężyć nieśmiałość znajdziesz tutaj>>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.