Osiągnięcia

Dziecięciem będąc marzymy o wzniosłych czynach, o bohaterskim ratowaniu ludzi, że zostaniemy strażakiem, lekarzem, policjantem.

A potem? A potem zostajemy na przykład urzędnikiem:)

Nasze wyobrażenia, marzenia, może nawet założone cele bardzo często rozmijają się z rzeczywistością. Jakoś nie wszystko nam wychodzi, rzucają nam kłody pod nogi, brak warunków i sprzyjających okoliczności. Czasami są to tylko nasze wymówki, a niekiedy rzeczywiście istniejące negatywne czynniki.

Każdy odczuwa potrzebę osiągnięć. Bez sukcesów, nawet tych małych, spada nasza samoocena, poczucie własnej wartości, to z kolei wpływa negatywnie na kolejne podejmowane działania, nasz stosunek do innych.

 

Czy realizujesz swoje dziecięce marzenia?

Czy osiągasz zakładane przez siebie cele życiowe?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jeśli nie, to jakie są tego przyczyny?

Czy podchodzisz realistycznie do własnych możliwości?

 

A przecież chodzi nie tylko o bohaterskie czyny. Nasze codzienne życie również wiele od nas wymaga i jeśli realizujesz się w tym co robisz, to przynosi ci to profity w postaci samozadowolenia (nie widzę w nim nic złego!), uznania innych, pieniędzy. Pamiętaj, że każdy posiada swoją drogę i jeśli odpowiada Ci rola urzędnika, gospodyni domowej czy jeszcze kogoś innego, rób to najlepiej jak potrafisz i spełniaj się!

Osiągnięcia możemy rozpatrywać pod kątem: relacji z innymi, materialnym, środowiskowym, zdrowotnym. Należy jednak pamiętać,
że chorobliwa ambicja zabija (zawały serca) i mieć racjonalne ogląd własnych możliwości i kompetencji. Powiedzmy sobie wprost, że nie wszyscy do wszystkiego się nadają, że nie w każdej dziedzinie można odnieść sukces, nawet pomimo ciężkiej pracy. 

 Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem  

 

Skomentuj!

2 odpowiedzi na “Osiągnięcia”

    • p.x.l. nie znam Cię, ale to nieprawda, że nie masz żadnych sukcesów, osiągnięć. Usiądź, przypomnij sobie nie pobieżnie, ale dość szczegółowo, najważniejsze wydarzenia swojego życia, komplementy, które dostajesz, pochwały, szkoły, kursy i szkolenia, które ukończyłeś, rozejrzyj się wokół, kto i za co Cię lubi. I okaże się, że tych osiągnięć masz całkiem, całkiem, sporo!

Leave a Reply

%d bloggers like this: