Photolemur Program do automatycznej obróbki zdjęć

Photolemur Program do automatycznej obróbki zdjęć

Photolemur, czyli program do automatycznej obróbki zdjęć wpadł mi w ręce przypadkiem. Okazało się, że spełniły się marzenia wielu osób robiących zdjęcia i amatorsko i profesjonalnie. W tym również moje o tym, żeby skupić się na robieniu zdjęć, a potem wrzucić je w program do edycji zdjęć i nie poświęcać na to dużo czasu i energii. Photolemur zupełnie automatycznie przekształca zdjęcia, analizując miliony detali i natychmiastowo wykonując złożone korekty. I właściwie nic nie muszę robić: szukać odpowiednich programów, uczyć się funkcji i ustawień, wpatrywać się godzinami w zdjęcie, żeby zobaczyć, co jeszcze jest do poprawienia i kląć, że ostatecznie nie umiem tego zrobić. Dzięki temu programowi nie trzeba też płacić za edycję zdjęć, co oznacza oszczędności.

Jak działa Photolemur

Program do edycji zdjęć Photolemur wykorzystuje sztuczną inteligencję i algorytmy, dzięki czemu uczy się w trakcie obróbki zdjęć ich cech charakterystycznych dla konkretnego fotografa. Wystarczy załadować zdjęcie lub wiele zdjęć naraz, żeby pytanie „jak ulepszyć moje zdjęcia” stało się nieaktualne.

Photolemur jest tak łatwy w użyciu, że bardziej już nie można było tego zrobić! Wszystko robi się w trzech krokach:

Krok 1.: Wgrywam zdjęcia.

Krok 2.: Patrzę z założonymi rękoma jak program robi z moich fotek porządne zdjęcia.

Krok 3.: Dzięki suwakowi decyduję o stopniu zmian i podziwiam ostateczny efekt. 

Photolemur działa na komputerach z systemami Windows i Mac. Ściąga się go raz i można używać tak długo, jak się chce. Nie trzeba płacić żadnych miesięcznych subskrypcji, które ma na przykład Lightroom. Program można używać na kilku komputerach, więc z jednego może korzystać cała rodzina.

Oprócz zdjęć zrobionych za pomocą różnych aparatów program obsługuje również pliki RAW, co ważne jest, gdy używa się fotografii do celów profesjonalnych, ale również dla ambitnych amatorów, dbających o najwyższą jakość swoich zdjęć. Photolemura możesz używać jako odrębnego programu, ale również jako wtyczki Lightroom Classic lub Photoshop CC i rozszerzenia Apple Photos.

 Przetestuj program>>>

Funkcje Photolemur

Przed użyciem Photolemur zastanawiałem się czy nie jest to kolejna aplikacja z jakimiś tam filtrami typu Instagram, która nie tyle obrabia zdjęcia, ile tylko dodaje im kolorki. A okazało się, że współczesna technologia potrafi czynić cuda i program ma takie funkcje, których obsługi w innych programach po prostu już nie muszę się uczyć.

Funkcje Photolemura:

1. Odzyskiwanie i poprawianie kolorów

Program poprawia oświetlenie i kolory zdjęć, gdy na przykład robiliśmy je słabym aparatem, panowały słabe warunki oświetleniowe lub źle dobraliśmy ustawienia aparatu. Ale też dobre zdjęcia poprawia na bardzo dobre.

2. Ulepszanie nieba

Photolemur automatycznie poprawia niebo na zdjęciu, aby było bardziej naturalne i żywe. A każdy kto robi zdjęcia wie, że niełatwo jest uzyskać naturalny wygląd nieba. Sky Enhancement nie tylko poprawia wygląd nieba, ale oczywiście wszystkich znajdujących się na nim obiektów typu chmury, samoloty, ptaki i inne.

3. Kompensacja ekspozycji

Program zapewnia automatyczną kompensację ekspozycji, dzięki czemu ciemne obrazy są jaśniejsze i odwrotnie. Automatycznie wykrywa i kompensuje niedokładne ustawienia ekspozycji, które mogły negatywnie wpłynąć na zdjęcia.

4. Inteligentny Dehaze

Nie musisz mieć programów – kombajnów typu Lightroom czy Photoshop, żeby używać magicznej funkcji Dehaze. Chroni ona zdjęcia przed niepożądanym i nierealistycznym zamgleniem lub mgłą. Photolemur Smart Dehaze automatycznie wykrywa i usuwa nienaturalną mgiełkę, mgłę, kurz, smog i inne tego typu zjawiska i poprawia je tak, żeby widok był jak najpiękniejszy i najbardziej naturalny.

5. Korekcja naturalnego światła

Dzięki programowi zdjęcia będą najlepiej odzwierciedlały porę dnia, co nie zawsze się udaje z powodu pośpiechu przy robieniu zdjęć, możliwości aparatu czy złych ustawień. Automatycznie poprawia się światło niezależnie od tego, czy zdjęcie ukazuje poranek, wieczór, świt czy zmierzch.

6. Ulepszanie zdjęć przyrodniczych

Photolemur Foliage Enhancement automatycznie wybiera pojedyncze drzewa, liście i każdy inny rodzaj roślin i dostosowuje kolory, ostrość i inne funkcje tak, żeby wyglądały ładnie i naturalnie. Bierze pod uwagę nawet światło słoneczne, cienie i gałęzie!

7. Redukcja szumów

Jak usunąć szumy na zdjęciu? Teraz już nie muszę tego wiedzieć, bo Photolemur posiada również funkcję redukcji szumów, która automatycznie wykrywa i usuwa niechciane szumy cyfrowe. Można więc naprawić zdjęcia słabej jakości, robione w złym oświetleniu czy w nocy.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

8. Odcień typu Perfection

Funkcja Tint Perfection rozwiązuje problem cholernych niebieskawych i czerwonawych odcieni, które pojawiają się na zdjęciach, przez co wyglądają one bardzo źle, a autor zdjęcia  ze wstydu przybiera podobne barwy. Program automatycznie analizuje zdjęcia, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie: tam, gdzie odcienie mają zostać, zostają, reszta jest usuwana.

9. Retusz twarzy

Photolemur Face Enhancement automatycznie wykrywa twarze i naprawia różne utrwalone na zdjęciu niedoskonałości i skazy. I to niezależnie od tego czy jest to selfie, zdjęcie portretowe czy zdjęcie całej grupy. Zawsze ładna twarz? Mówisz i masz!

10. Naprawianie JPG

Słaba jakość zdjęć, usuwanie szumów, poprawianie ostrości – tym zajmuje się funkcja Photolemur JPEG Fix. Jeśli już robimy zdjęcia w stratnym formacie JPG, to teraz możemy poprawić ich jakość jednym kliknięciem.

11. Przetwarzanie plików RAW

Cieszę się, że nie muszę szukać oprogramowania do zdjęć zrobionych w RAW, bo tu również mogę użyć Photolemura.

12. Prostowanie horyzontu

Kolejna przypadłość, którą można poprawić za pomocą funkcji Photolemur Straight Horizon. Krzywy i nienaturalnie wyglądający horyzont program zmienia w ładny i naturalny, taki, jaki był w rzeczywistości, przed zniekształceniem przez aparat.

W czasie zapisywania wyedytowanych zdjęć można jeszcze zdecydować o natężeniu zmian, zmianie nazwy, formatu zdjęć (JPEG, TIFF, PNG, JPEG200, Photoshop, PDF), profilu kolorów (sRGB, Adobe RGB, ProPhoto RGB) i wielkości zdjęcia.

Photolemur jest wciąż doskonalony, jest coraz szybszy i dokładane są kolejne funkcje. Prawdopodobnie niektórzy zawodowo zajmujący się fotografią będą narzekać, że to automatyczna aplikacja. Ale przypominam, że może działać jako wtyczka do Lightroom i Photoshop, co również im ułatwi i przyspieszy pracę. I śmiem twierdzić, że klienci nie zorientują się, czy edycja zdjęć została wykonana ręcznie, czy automatycznie.

Podsumowanie

Dzięki Photolemur obróbka zdjęcia nie wymaga nauki obsługi programów do edycji zdjęć, oszczędza się pieniądze, samodzielnie poprawiając swoje zdjęcia, oszczędza się czas, ponieważ program wszystko robi automatycznie. Mogą z niego korzystać amatorzy, chcący, aby ich zdjęcia na portalach społecznościowych, blogach, w czasie pokazów i przeznaczone do druku lub wywołania pięknie się prezentowały. A ich autor był komplementowany za umiejętności fotograficzne. Mogą z niego korzystać także zawodowi fotografowie.

Photolemur to dla mnie to idealne rozwiązanie i nie waham się go używać. 


Link do programu Photolemur>>>

One Comment

  1. roma87135

    Przemku. Skąd na to wszystko masz czas?Mnie ciągle brakuje. . Photolemur, jest super, nie probowałam ,ale widzę.
    Pozdrawiam,miłego, nie lubianego poniedziałku.

Leave a Reply

%d bloggers like this: