Jak pisać teksty na sprzedaż

Jak pisać teksty na sprzedaż, precle, opisy stron do katalogów

Zarabianie na pisaniu już omawiałem tutaj, ale ten artykuł chciałbym poświęcić technice pisania tekstów na sprzedaż.

Oprócz formalnych wymogów dla takich tekstów, które znajdziesz w panelu każdej strony, na której sprzedajesz swoje testy, typu Giełda Tekstów, trzeba je jakoś napisać, czyli stworzyć treść. Jeśli piszesz tekst, który posłuży głównie do opisu jakiegoś produktu czy zjawiska, umieszczony będzie w nim link albo też artykuł ma posłuży do pozycjonowania i ma być w nim umieszczone słowa kluczowe lub słowa kluczowe, to napisanie go wygląda wbrew pozorom na łatwe.

Przyjmują na przykład, że chcesz napisać tekst na temat jakiegoś produktu finansowego, poszukaj najpierw materiałów na ten temat. Znajdź artykuły, opisy podobnych produktów, komentarze na jego temat. Przeczytaj, zorientuj się w temacie, zapamiętaj najważniejsze informacje, ale nie kuj niczego na blachę, nie o to chodzi! Chodzi o to, abyś miał jako takie wyobrażenie na temat, jaki będziesz opisywać.

Pamiętaj bowiem o tym, że Twój tekst nie może być zrzynką z innych tekstów, nie może być duplicate content, ponieważ zostanie odrzucony. Nie może być to powielony treść, bo Twój artykuł ma służyć pozycjonowaniu, a powielanie treści jest przez Google karane spadnięciem niżej w wynikach wyszukiwania. I nawet jeśli artykuł nie ma służyć do pozycjonowania, nikt nie zapłaci za treść, która zaszkodzi jego stronie w algorytmie Google.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Poczytałeś, więc teraz usiądź wygodnie i napisz artykuł z głowy, z palca, czy jak to tam jeszcze można określić. Po prostu spisz co Ci przychodzi do głowy, użyj jakichś ciekawych wyrażeń, wprowadź trochę humoru albo postrasz, odwołaj się do jakichś ciekawych wydarzeń albo danych statystycznych. Jednym słowem napisz tekst, który nie tylko spełni wymogi formalne, ale również czymś się wyróżni. Dzięki temu łatwiej Ci go będzie sprzedać, zostanie przez kupującego zaakceptowany i dostaniesz lepszą opinię/ocenę.Pisanie artykułów i teksty SEO na zamówienie

Może się zdarzyć, że pomimo dobrych chęci pisząc wciąż używasz informacji, zwrotów a nawet całych zdań, które zapamiętałeś czytając na dany temat. Zrób sobie wtedy przerwę, zajmij się czymś innym, a artykuł napisz dopiero po jakimś czasie, tak, żebyś używał już własnego języka.

Napisanie artykułu nawet na temat, o którym siadając do pisania nic nie wiesz, to jest kwestia maksymalnie pół godziny. Oczywiście, jeśli zamówiony artykuł ma posiadać więcej znaków i słów, niż takie typowe, to może Ci zająć trochę dłużej czasu.

Przeliczając pisanie artykułów na stawkę godzinową wychodzi, że może to być niezłe źródło dochodów, nie tylko dodatkowych. Zacznij więc ćwiczyć już dziś! Powodzenia!

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: