Planowanie pracy

Planowanie pracy nie jest zajęciem zbędnym. Może być trochę nużącym, bo na pewno nie jest to jak oglądanie wyścigów Formuły 1 czy boksu, ale na pewno jest niezbędne.

Czy wiesz, że niektóre osoby zarabiające przez internet planują swój dzień pracy co do minuty? Wykorzystują do tego i darmowe i płatne narzędzia do planowania. Ja korzystam po prostu z Kalendarza Google, wystarczają mi jego funkcje. Co dla mnie ważne, ma się do niego szybki dostęp (mam skrót na belce przeglądarki) i przejrzysty.

Wybierz sobie takie narzędzie, które Tobie będzie najbardziej odpowiadać.

Zadania można sobie zaplanować na wiele tygodni w przód, masz wtedy przegląd tego co musisz zrobić, aby wykonać jakieś zadanie czy osiągnąć konkretny cel.

Planowanie pracy jest też w pewnym sensie narzędziem motywującym, bo nie da się bez wyrzutów sumienia wyrzucić czegoś z planu i udawać przed sobą, że to zadanie nie istniało 🙂

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Planowanie pracy to również doskonała okazja, żeby ustalić sobie, że w danym momencie zajmuję się jedną rzeczą, nie skaczę z tej na inną, nie zajmuję się na przykład przeglądaniem Facebooka, tylko skupiam się na zadaniu, które sobie zaplanowałem na te konkretne godziny.

Planowanie czasu pracy, kolejności wykonywania zadań pozwoli uniknąć Ci bałaganu, chaosu a tym samym frustracji, że sprawy do załatwienia nawarstwiają się i ich nie realizujesz.

Zaplanowanie sobie czasu pracy może również paradoksalnie uświadomi Ci, że potrzebny jest Ci również czas na odpoczynek, że musisz mieć czas dla swoich najbliższych. Niektórzy pracują tyle, że zapominają o rodzinie i najbliższych, a Ty planując swoją pracę zauważysz, że nie możesz pracować 24 godziny 7 dni w tygodniu! Uporządkowanie swoich zadań i planów pozwoli Ci na znalezienie większej ilości czasu na pobycie z rodziną i odpoczywanie, niż w chaosie, gdy pracy nie planujesz.

No to życzę powodzenia w planowaniu!

Skomentuj!

3 odpowiedzi na “Planowanie pracy”

  1. Planując swoją prace trzeba pamiętać o swoich długoterminowych celach, by każdego dnia zbliżać się do celów, a nie jednego dnia robić jeden projekt, a drugiego dnia drugi.

  2. Zaplanowanie pracy oszczędza nasz czas, który w dzisiejszych czasach jest bardzo cenny. Dzięki temu wykonujemy zadania w sposób sprawny i zadowalający oraz nie zaniedbujemy rodziny oraz przyjaciół.

Leave a Reply

%d bloggers like this: