Pogoda ducha i optymizm

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że można cieszyć się życiem, gdy jest ono udane, gdy osiągnęło się założone cele, gdy wszystko się udaje. A tak, to nie ma powodów do radości, bo co to za życie…

Jeśli Ty również tak uważasz, warto się nad tym zastanowić i zweryfikować swój pogląd. Śmiem twierdzić, że po pierwsze oprócz skrajnych przypadków nieszczęść i chorób zawsze znajdzie się w życiu coś, z czego można się cieszyć i dziękować Bogu. Po drugie czy nie jest przypadkiem tak, że większe sukcesy odnoszą ludzie pogodni i pełni optymizmu?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Oczywiście, że to prawda, potwierdzana przez teorię psychologiczną i badania. Ten kto nie wierzy w siebie, w swoje możliwości, w życzliwość otoczenia, kto nie patrzy optymistycznie w przyszłość, nie osiągnie nic. Najwyżej będzie wegetował, prowadził szare życie bez satysfakcji i dorobi się wrzodów.

Nawet w życiu osobistym ponuraki mają problemy, ponieważ skupiają się na niepowodzeniach, błędach własnych i innych, na tym co niszczy a nie służy budowaniu. Jak żyć z osobą pogrążającą się w czarnowidztwie? Można, ale niedługo i bez spełnienia.

Pogoda ducha to motor napędowy, dzięki któremu można prowadzić wspaniałe, satysfakcjonujące życie. I nic nie kosztuje!

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

3 Comments

 1. mimo wszystko

  I to jest to!! Po prostu żyjmy.Z tymi gorszymi i lepszymi chwilami.Życie jest ciekawe ….i fajne.

 2. Monika

  Fajne optymistyczne, podnoszące na duchu. Ostatnio nie wiodło mi się różowo,ale właśnie uświadomiłam sobie, że nie warto marnować życia na 'jojki’. Jest dobrze i coraz częście myślę, że będzie jeszcze lepiej, a to właśnie dużo zależy od naszego pozytywnego nastawienia.

  1. admin

   Oczywiście, że będzie lepiej! Pozdrawiam!

Leave a Reply

%d bloggers like this: