Polacy i Polska 1 stycznia 2020 roku

Polacy i Polska 1 stycznia 2020 roku

Pierwszego stycznia 2020 roku Polacy szukali w sieci głównie horoskopu, co niestety, nomen omen, źle wróży, jeśli chodzi o kondycję intelektualną pierwszego dnia roku. Zainteresowaliśmy się również wydarzeniami sportowymi i gwiazdami, najczęściej tymi, które występowały na sylwestrach w różnych stacjach telewizyjnych.

Część szukała „taxi” i „uber”, bo jakoś trzeba przecież wrócić z sylwestra do domu. Część z nas zdała sobie jednak sprawę, że nazajutrz trzeba wrócić, ale do pracy, stąd wyszukiwania typu „najniższa krajowa w 2020”, „dni wolne od pracy w 2020”, „ferie 2020”.

Część pomyślała już o zakupach, wpisując hasło „niedziele handlowe w 2020”. „Lotto losowanie” to poszukiwanie pieniędzy, a „disco polo” to albo szukanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego jest takie popularne, ale w większości po prostu szukanie muzyki i informacji  o wykonawcach.

No i „święta nakazane” kościelne w 2020 roku, czyli jakaś część wierzących znowu nie wiedziała czy w Nowy Rok trzeba iść do kościoła, czy nie trzeba.

Nie widać, aby większość interesowała się tym, co przyniesie nowy rok, wyzwaniami z nim związanymi, nadziejami czy zagrożeniami, które przyniesie kolejny rok. Ważniejsza była, oprócz wymienionych wyżej, Edyta Górniak, gra Darksiders i ślub Borysa Szyca.

Skomentuj!

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: