Pomysły na bloga, czyli o czym pisać i na czym zarabiać

Pomysły na bloga, czyli jaką tematykę bloga wybrać i zarabiać na nim? To jest pytanie, które męczy każdego początkującego. Ten artykuł jest po to, aby pokazać, że pomysły mogą być najróżniejsze.

A czy zarobisz na blogach o takiej tematyce? To zależy od Ciebie i od tego, czy przeczytasz inne artykuły znajdujące się na tej stronie J Bo tam napisałem jak zarabiać, a tutaj napisałem na czym.

Jak macie jeszcze jakieś pomysły, to dajcie znać! Będę uzupełniał tę listę również o Wasze pomysły.

Taki blog jak ten 🙂 Wiele osób zakłada takie blogi, ale również sporo osób szybko porzuca je – zniechęcają się. Tak dzieje się również z blogami na inne tematy.

W tej kategorii mogą być najróżniejsze tematy:

– książki,

– muzyka,

– film,

– kolekcjonowanie znaczków (czy jeszcze ktoś zbiera znaczki?!),

– kolekcjonowanie monet,

– kolekcjonowanie czegokolwiek 🙂

Blogi kulinarne mają już chyba wszyscy 🙂 Niestety niektórzy z prowadzących nie umieją gotować, więc masz szansę!

W tej kategorii można poszukać również swoje niszy, na przykład:

– herbata,

– kawa,

– kotlety schabowe,

– inne działy kuchni,

– zdrowe jedzenie,

– diety stosowane w różnych chorobach.

Tu także mogą być diety, jak również oczywiście artykuły na temat zdrowia w ogóle.

Albo blog poświęcony jakiejś konkretnej chorobie, wokół którego zbierzesz grupę osób chorujących i ich rodzin.

Możesz również pisać na przykład o polskiej służbie zdrowia – mnogość tematów niestety zapewniona…

 1. Podróże.

Tak, wiem, blogi o podróżowaniu można spotkać za każdym zakrętem internetu 🙂 Ale pewnie jeszcze jakieś rejony i Polski i świata nie zostały opisane. Ale też Twoje subiektywne spojrzenie na świat i podróżowanie może być cenne dla internatów.

Testowanie to fajne zajęcie. Możesz zacząć robić testy takich rzeczy jak:

– gadżety elektroniczne,

– samochody,

– urządzenia AGD, RTV,

– narzędzia,

– programy,

– gry,

– konsole,

– kosmetyki,

– pióra wieczne,

– hotele.

Tu można dopisać w zasadzie wszystkie oferowane na rynku przedmioty i usługi!

Szafiarki to już chyba odrębna grupa społeczna 🙂 Jest ich wiele, ale i tu można się jeszcze wybić. Albo poszukać swojej niszy, na przykład:

– ubrania dla dzieci,

– ubrania dla osób puszystych,

– ubrania dla osób starszych,

– ubrania dla zwierząt,

– tylko dodatki, lub same sukienki lub same garnitury.

Nie znam się na modzie, więc pewnie można wymyśleć tu jeszcze mnóstwo pomysłów na bloga. 1. Fitness, bieganie, ćwiczenia, kulturystyka.

Te tematy są jednymi z najpopularniejszych, więc jeszcze jeden blog, ciekawie prowadzony, pewnie będzie miał szansę na sukces. Możesz przecież specjalizować się w jednej technice fitness, albo opisywać zawody dla biegaczy, albo bezpieczne techniki powiększania masy mięśniowej. Jeśli interesujesz się tymi tematami, z pewnością coś wymyślisz.

 1. Jak zrobić. Zrób to sam.

Mnóstwo osób wyszukuje jak zrobić to czy tamto. Pewnie posiadasz jakąś umiejętność praktyczną, którą możesz opisywać. Lub pokazywać na filmach. Znajdź coś, co umiesz i lubisz robić. Opowiadaj o tym z taką samą pasją, z jaką to robisz.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online
 1. Ciekawostki.

Ludzie są ciekawi świata, tego jak on funkcjonuje. Możesz mieć bloga z ciekawostkami na wiele tematów, lub wybrać jeden, w którym pewnie się czujesz i wiesz, że Ciebie samego nie znudzi, a jeszcze zaciekawi innych.

 1. Plotki. Celebryci. Artyści.

Takie informacje zawsze się sprzedadzą. Oczywiście nie będziesz mieć rzeszy dziennikarzy, którzy dla Ciebie będą spotykać się z gwiazdami (choć po pewnym czasie, kto wie…). Możesz jednak tak pisać, żeby było inaczej, niż w innych miejscach w sieci. Dowcipnie, lub przeciwnie, bardzo poważnie, na przykład weryfikując prawdziwość różnych informacji pojawiających się o celebrytach.

 1. Polityka.

Polityka i działania polityków same w sobie są często kontrowersyjne, wzbudzają wielkie emocje. Jeśli więc interesujesz się polityką, pisz o niej. Analizuj programy wyborcze, wypowiedzi polityków, kampania wyborcze. Porównuj partie i ich przedstawicieli. Przedstawiaj swój punkt widzenia.

 1. Fotografia.

Blog fotograficzny to może być miejsce z Twoimi zdjęciami, lub informacje o sprzęcie fotograficznym, albo na temat historii fotografii. Możliwości jest wiele i uważam, że nadal można znaleźć taki temat, dzięki któremu się wybijesz.

 1. Twoja twórczość.

Piszesz do szuflady? Szydełkujesz? Robisz na drutach? Malujesz obrazy? Lepisz domki z zapałek? Śpiewasz? Cokolwiek robisz, pokaż się światu! Obok obecności na różnych portalach dla twórców, warto mieć własnego bloga. Bo tam zamieścisz co będziesz chciała. A poza tym z czasem możesz zacząć sprzedawać swoje wyroby. No i będziesz wyglądać jak twórca poważniej, gdy będziesz posiadać własną stronę www.

 1. Blog prywatny.

A może prowadzisz ciekawe życie warte opisywania? Albo tak nieciekawe, że ludzie będą chcieli o tym czytać, żeby się przekonać jakie życie może być nudne? J Tak, istnieją tysiące blogów o niczym, czyli o sprawach prywatnych. Problemem ich autorów jest to, że nie piszą ciekawie i że szybko się zniechęcają. Gdy znajdziesz swoją przepis na pisanie i będziesz angażować czytelników, zachęcać do interakcji, możesz na pisaniu o tym „niczym” zarabiać.

 1. Blog o blogowaniu.

Możesz masz już doświadczenie w blogowaniu. Podziel się więc nim z innymi, ucz blogowania, ucz pisania.

 1. Blog o różnych stronach internetowych.

Eee… jak to? Pisać o innych stronach? Przecież każdy może na nie wejść, więc po co mu taka pisanina? No tak, ale pamiętaj, że wiele stron dla sporej grupy osób sprawia im różne problemy. I chcieliby dowiedzieć się więcej na temat ich funkcjonowania, wykorzystania ich możliwości. Przykłady pierwsze z brzegu: Google, Allegro, strony z darmowymi zdjęciami.

 1. Dowcipy.

Sporo jest stron z dowcipami, ale na większości z nich dowcipy się powtarzają. Może to jest szansa: zamieszczać oryginalne dowcipy, własne, albo sprzed lat, lub tylko na wybrany temat? Z czasem takiego bloga można przekształcić w pełni funkcjonalny serwis z dowcipami.

 1. Blog i Twoim mieście.

Nie przejmuj się tym, że istnieją strony informacyjne o Twoim mieście. Możesz podejść inaczej do tematu. I nie tylko zamieszczać aktualności, ale również ciekawe zdjęcia, życiorysy wartych poznania ludzi, tropić absurdy, przedstawiać własny punkt widzenia i osób, które nigdy same by nie napisały artykułu na portal, a Tobie chętnie coś opowiedzą.

 1. Darmowe.

Jak masz cierpliwość, to możesz wygrzebywać z sieci informacje o różnych darmowych rzeczach do ściągnięcia, gratisach, darmowych ebookach i audiobookach, programach itd. itp.

 1. Nauka.

O, tutaj jest duże pole do popisu! Ludzie szukają pewnych informacji z różnych dziedzin, przedmiotów szkolnych. Możesz pomagać w rozwiązywaniu zadań domowych. Z czasem możesz zacząć to robić za pieniądze. Ale można również uczyć tego jak… się uczyć. Szybka nauka, szybkie czytanie- o tym marzy każdy uczeń i student J

 1. Ogrodnictwo.

Siedzenie w ogródku to całe Twoje życie? Kochasz działkę bardziej od swojej żony? No to masz temat na bloga!

 1. Seks.

Niby każdy się na nim zna, ale miliony szukają pewnych, prawdziwych informacji na ten temat. Podziel się swoją wiedzą, swoimi doświadczeniami.

 1. Blog firmowy.

Nie chodzi mi tutaj o bloga Twojej firmy. Wiele firm poszukuje osób do prowadzenia bloga (i fanpejdża), bo nie mają nikogo, kto by to umiał. I szukają kogoś na umowę, a nie na etat. Jeśli masz jakieś doświadczenie w blogowaniu, spróbuj, poszukaj ogłoszeń i zarabiaj w ten sposób!

 1. Finanse.

Jest spora konkurencja, ale nadal można dobrze zarobić pisząc o finansach, bo masz sporo programów partnerskich finansowych, dzięki którym spieniężysz ruch na takim blogu.

 

Tematów, na które można prowadzić blogi, jest dużo, dużo więcej. Czekam więc na Wasze propozycje w komentarzach. Będę też je dopisywał do listy.

 

2 Comments

 1. piechota

  Moim zdaniem najlepiej prowadzić bloga na tematy na których się znamy, nie ma sensu wymyślać nic na siłę

  1. Przemysław Pufal

   Ale i tak trzeba coś wybrać, bo można się znać na wielu rzeczach 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: