Porażka w biznesie

Większość z ludzi się boi. Wszystkie przedsięwzięcia, także biznesowe, mogą zakończyć się porażką.

Czy to oznacza, że nie warto w takim razie zaczynać czegokolwiek?

Nie oczywiście, że nie. Problem leży w tym, czy robisz wszystko, aby zapobiec tej porażce i co zrobisz, gdy Ci się jednak nie uda.

Jak uniknąć porażki?

O tym jest cały ten blog. Jak działać, z jakich narzędzi i jak korzystać, jakie programy partnerskie są dobre. Wszystkie te porady tutaj zawarte są po to, abyś mógł zacząć swój ebiznes i mieć jak największą szansę na odniesienie sukcesu. Trzeba tylko je wykorzystywać i uczyć się. W ten sposób minimalizujesz ryzyko porażki, bo to, że ono zawsze będzie istniało, to już chyba wiesz. Ale działając w programach partnerskich czy jakimkolwiek ebiznesie, dostajesz gotowe wzorce działania i one również zmniejszają ryzyko porażki.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Co zrobić, gdy jednak się nie uda?

Właśnie. Co Ty zrobisz, gdy nie uda Ci się jakiś biznes? Gdy nie zarobisz tyle, ile być chciał? Gdy coś pójdzie nie tak i stracisz zainwestowane pieniądze? Porażka nie oznacza, że w ogóle nie nadajesz się do prowadzenia biznesu. Być może ten nie był dla Ciebie odpowiedni, może akurat warunki zewnętrzne nie pozwoliły na odniesienie sukcesu, może firma, z którą współpracowałeś nie była uczciwa. Jest wiele czynników, które mogą stać się przyczynami porażek, ale nie wszystkie dotyczą bezpośrednio Ciebie. A nawet jeśli popełniłeś błędy, to teraz już wiesz jakie. A to wszystko oznacza, że jesteś mądrzejszy, niż gdy zaczynałeś, że masz nową wiedzę, doświadczenia, że możesz przeanalizować swoje błędy i uniknąć ich powtórnego popełnienia.

Czy wiesz ilu znanych przedsiębiorców, właścicieli firm zaliczyło porażkę biznesową? I pomimo tego nie poddali się, działali, aż odnieśli sukces.

Ty też możesz! 

One Comment

  1. Hubert Oleszczuk

    Praktycznie każdy poniósł kiedyś porażkę. Najważniejsze to, żeby po upadku podnieść się i iść dalej mądrzejszym o nowe doświadczenia.

Leave a Reply

%d bloggers like this: