Postanowienia noworoczne

Rozpoczęcie się nowego roku kalendarzowego skłania wiele osób do składania sobie różnych przyrzeczeń, wyznaczania celów, czyli tak zwanych postanowień noworocznych. Nie bardzo rozumiem dlaczego trzymać się tej, symbolicznej, ale jednak przypadkowej przecież daty?! To tylko umowny dzień, nie inny od reszty dni w roku.

Jednak jeśli ktoś potrzebuje takiego wyraźnego rozgraniczenia starego od nowego, to dobry i nowy rok na powzięcie planów, wytyczenie nowych celów.

Co trzeba zrobić, aby takie postanowienia noworoczne wyznaczyć i je zrealizować?

Najpierw zastanów się i przypomnij sobie co się stało z postanowieniami z poprzedniego roku: czy zostały zrealizowane, czy w całości, czy w części, a może w ogóle?

Dlaczego tak się stał, że nie udało Ci się ich zrealizować: czy były to przyczyny zewnętrzne, brak motywacji, sił, a może po prostu źle zostały przez Ciebie wyznaczone? Może były zbyt ambitne, albo ich realizacja nie zależała od Ciebie?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czy znowu chcesz pomyśleć pod koniec roku, który właśnie się zaczął, że znowu się nie udało?

W większości przypadków tak to niestety wygląda: noworoczne postanowienia sobie a my sobie. Nic z nich nie wychodzi, a miało być tak pięknie!

Kolejny raz nic z tego nie wychodzi.

Moim zdaniem trzeba do tego podejść metodycznie, czyli powziąć realne postanowienia, zaplanować co i kiedy zrobimy, a także kto ewentualnie nam pomoże w ich realizacji. No i jak nagrodzimy się po ich zrealizowaniu!

A słabo zmotywowani i zorganizowani zawsze mogą sięgnąć po pomoc w realizacji postanowień.

Życzę wytrwałości  i sukcesów!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: