Power Protest. Jak protestować skutecznie Matthew Bolton

Matthew Bolton w książce pt. „Power Protest. Jak protestować skutecznie”  pokazuje to nie tylko na przykładach, ale również podaje praktyczne metody i sposoby wymuszania zmian nie tylko lokalnych, ale ogólnokrajowych.

Rozczaruje się ten, kto oczekuje, że dostanie przepis na koktajl Mołotowa, albo techniki ataku w walkach ulicznych. Autor jest wicedyrektorem grupy Citizens UK, która przeprowadza i pomaga przeprowadzać wiele akcji kampanii na rzecz poprawy jakości życia. Nie jest więc rewolucjonistą, tylko zawodowym działaczem.

Metoda organizowania społeczności lokalnej, czyli dokonywania zmian poprzez aktywne działanie, jest dla tych, którzy chcą mieć większy wpływ na podejmowane decyzje w sprawach publicznych. I chcą skorzystać z władzy, jaka przysługuje obywatelom w demokratycznych krajach. W krajach autorytarnych metoda ta może nie zadziałać, choć z pewnością można wykorzystywać jej elementy dopasowując je do lokalnej specyfiki.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Matthew Bolton nie tylko opisuje kampanie zakończone sukcesem, ale daje zbiór praktycznych porad jak, krok po kroku, zorganizować i przeprowadzić kampanię zmian. Po strategie i praktyczny narzędziownik dla kampanii zajrzyj do książki. Autor pisze również o szukaniu sojuszy, o tym jak się zmotywować do protestów, nawet o tym, jak znaleźć czas na działanie.

„Power Protest. Jak protestować skutecznie” to podręcznik protestowania i osiągania celów do aktywnych obywateli. Nie ma fajerwerków, są za to cenne porady od praktyka.

Leave a Reply

%d bloggers like this: