Praca w domu. Odcinek 3. Rozpraszacze, przeszkadzacze, złodzieje czasu.

Praca w domu jest z pewnością wygodna. Można pracować w przyjaznych warunkach, w miejscu gdzie się chce – krzesło, fotel, toaletaJ W każdej chwili można podejść do lodówki, żeby sięgnąć po coś smacznego albo zrobić sobie herbatę czy kawę.

To tyle jeśli chodzi o opis tej idylli. Bowiem praca w domu to również bliskość telewizora, książek, gazet, nikt nie kontroluje ile czasu pracujesz a ile grasz albo przeglądasz Facebooka. Przeszkadzać może wszystko i wszyscy. Sąsiad, z którym trzeba obgadać wczorajszy mecz, sąsiadka, której koniecznie trzeba powiedzieć, że chodnik to on skubany śliski jest! A może jeszcze jedna przerwa na papierosa?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Te wszystkie rozpraszacze, złodzieje czasu, przeszkadzacze czy jakkolwiek je nazwać, mają jedną rzecz wspólną. Bez Twojej decyzji, żeby się nimi zająć, nie istnieją. Bo to Ty decydujesz czy będziesz oglądać TV czy pracować, czy będziesz gadać o niczym przez telefon czy wrócisz do biurka, żeby popracować.

Musisz sobie powiedzieć od razu na początku swojej pracy w domu: w tych i tych godzinach takie i takie rzeczy czy zajęcia NIE ISTNIEJĄ! I trzymać się tego planu i postanowienia. Tylko tyle i aż tyle. Bo nie musi to być prosta sprawa. Motywacja i samodyscyplina się kłaniają. Ale warto – to będziesz widzieć po efektach swojej pracy!

Leave a Reply

%d bloggers like this: