Praca w domu. Odcinek 5. Inni w domu

Nie, ten odcinek nie  jest poświęcony inwazji obcych na nasze domy i  mieszkania. Pod terminem „inni” rozumiem wszystkie osoby, które za wszelką cenę, świadomie i nieświadomie, starają się zrobić wszystko, aby przeszkodzić Ci w Twojej pracy w domu!

Dorośli – żona, mąż, teściowa, rozumieją, że pracujesz w domu i najlepiej byłoby Ci nie przeszkadzać, ale… cały czas mają jakieś sprawy do obgadania, załatwienia, a tysiące uwag i pytań nie może czekać i muszą je wypowiedzieć i zadać teraz, natychmiast!

Jeszcze gorzej może być z dziećmi. Te młodsze, gdy już wrócą z przedszkola, to cały czas się dziwią, że tata siedzi w domu. A rodzice innych dzieci chodzą do pracy! I tylko praca, do której się chodzi jest pracą! Skoro więc tata jest w domu, to przecież może się pobawić, tak czy nie?! Starsze dzieciaki po powrocie ze szkoły patrzą na Ciebie dziwnym wzrokiem, a Ty się zastawiasz co tak naprawdę o Twojej pracy w domu myślą. Strach zapytać…

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Oczywiście przerysowałem zachowania domowników, ale tylko po to, aby Ci uświadomić, że każda z osób mieszkających z Tobą musi wiedzieć co następuje:

pracujesz w domu i w ustalonych godzinach lub gdy powiesz, że nie mają Ci przeszkadzać, CIEBIE NIE MA DLA NICH – BEZ WYJĄTKÓW!

W przeciwnym przypadku z Twojej pracy będą nici!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: