Praca w domu. Odcinek 6. Urlop i wakacje

ID-10076479Praca w domu wymaga od Ciebie, żebyś samodzielnie planował sobie urlopy i wakacje. To Ty musisz decydować czy możesz, a jak, to kiedy i na jak długo, przerwać pracę i wyjechać nad morze, w góry, czy na wakacje zagraniczne.

Pracownicy firm, przedsiębiorstw, urzędów mają mały wpływ na to kiedy dostaną urlop. Mogą proponować datę, ale ostatecznie decyzję podejmuje szefostwo. Jako osoba decydujące o sobie, będąca sama sobie szefem, Ty decydujesz.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Najgorsze co się może zdarzyć, to brak przerw w pracy na przykład w czasie 12 miesięcy. Jak chcesz się zregenerować, nabyć sił do pracy, odsapnąć albo nawet spojrzeć z innej perspektywy na swój biznes, skoro nie robisz sobie urlopów?

Znam osoby, które nie zrobiły sobie wakacji przez kilkadziesiąt lat! Sądzisz, że nie ma to wpływu na ich funkcjonowanie i na ich jakość pracy? Ma i to negatywny.

Urlop to nie fanaberia, nie luksus, ale potrzeba, którą musisz spełnić, aby normalnie działać i pracować, żeby mieć na to siły, zarówno fizyczne jak i psychiczne. 

ebiznes

One Comment

  1. JHD

    Jak najbardziej odpoczynek wskazany, niezależnie co się w życiu robi. Chyba, że nic:)

Leave a Reply

%d bloggers like this: