Praca w domu. Odcinek 7. Kondycja

Praca w domu to świetna sprawa dla naszej psychiki, która odpoczywa od szefów, ciągłej pogoni i rywalizacji ze współpracownikami. Z drugiej strony może ona być zagrożeniem dla naszej kondycji.

Po pierwsze nie mamy potrzeby wiele się ruszać, nie musimy chodzić czy nawet dojeżdżać do pracy, jeśli charakter pracy na to pozwala.

Po drugie lodówka jest blisko, przekąski pod ręką, więc możemy przesadzić z podjadaniem między posiłkami.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Po trzecie niewiele ruchu to również małe dotlenienie organizmu. I większe zmęczenie. Otwarcie okna nie wystarczy, a tu komputer czeka na zrobienie jeszcze jednego zlecenia…

Po czwarte praca w domu oznacza pracę siedzącą. Nawet jeśli ktoś może z komputerem na kolanach czy jakąś pracą ręczną wygodnie usiąść gdzie mu się podoba, to i tak przez większą część dnia przyjmujemy pozycję siedzącą lub inne dziwne pozy, niekoniecznie zdrowe.

Tak więc pracując w domu należy, trzeba koniecznie zadbać o odpowiednią ilość ruchu i świeżego powietrza. Dbając o kondycję fizyczną dbasz o psychiczną, zwalczasz zmęczenie, szybciej się regenerujesz. A to wszystko z korzyścią dla pracy oczywiście.

 

Skomentuj!

5 odpowiedzi na “Praca w domu. Odcinek 7. Kondycja”

  1. Potwierdzam: szybko można się zaniedbać, bo zawsze jest niby coś ważniejszego od ćwiczeń, ruchu. Ale trzeba bezwzględnie o tym pamiętać.

  2. Faktycznie będąc freelancerem nie zażywa się zbyt wiele ruchu, coś o tym wiem. Ale jest też wiele plusów, o komforcie psychicznym już nawet nie wspominam:)

Leave a Reply

%d bloggers like this: