Czy programy partnerskie są uczciwe i bezpieczne

Czy programy partnerskie są uczciwe i bezpieczne? Od czasu do czasu dostaję pytanie tego typu.

Niektórzy pytają czy polecanie produktów w programach partnerskich jest uczciwe. Inni pytają czy zapisywanie się do programów partnerskich jest bezpieczne. Jeszcze inni od razu oskarżają, że to pewnie jakaś piramida.

Zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś dopiero zetknął się z programami partnerskimi, to może nie orientować się w tym jak działają. Dlatego chcę skomentować tego typu zarzuty i odpowiedzieć na pytania, które zadajecie.

1. Czy polecanie produktów w programach partnerskich jest uczciwe.

Nie ma w tym nic nieuczciwego. Nikt przez to, że polecisz jakiś produkt, nie traci. Cena dla kupującego jest taka sama, jakby trafił do sklepu czy firmy samodzielnie. Nie jest podwyższana dlatego, że trzeba wypłacić prowizję dla partnera! To zysk sklepu, firmy jest obniżany o wysokość prowizji dla partnerów w programie partnerskim. Kupujący więc nic nie traci, nie przepłaca, dostaje takiej samej jakości produkt. Ty za to dostajesz prowizję za pokazanie mu drogi do sklepu. Polecamy przecież również sklepy w realu, tyle, że nie dostajemy za to prowizji. Chyba, że właścicielem sklepu jest znajomy albo szwagier, który odwdzięczy Ci się za pokazanie jego sklepu nowym klientom J

2. Czy zapisywanie się do programów partnerskich jest bezpieczne. Czy zostaną wypłacone zarobione przeze mnie prowizje.

Oczywiście, może się zdarzyć, że trafisz na jakąś firmę – krzak albo nieuczciwych ludzi, albo firma zbankrutuje i nie zobaczysz swoich pieniędzy. Tyle, że takie ryzyko istnieje również poza internetem. A co ważniejsze, możesz je zminimalizować, wybierając program partnerski firmy, które jest już znana, ma dobre opinie innych partnerów. Sytuacje, gdy partnerzy zostali oszukani albo firma zbankrutowała są na dodatek nieliczne.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

3. Czy programy partnerskie to piramidy.

Po pierwsze takie oskarżenia padają częściej wobec MLM, czyli marketingu wielopoziomowego, ale zasady działania tam są trochę inne. Podstawowa różnica to ta, że w MLM musisz budować swoją strukturę, czyli zdobywać poleconych, którzy zdobywają następnych. Ale to też nie jest piramida! W piramidzie nie ma produktu albo jest, ale marnej jakości czy dziwny. W porządnym MLM i w każdym programie partnerskim masz produkty czy usługi a podstawowym Twoim zadaniem jest ich polecanie. Nie musisz zdobywać poleconych, bo w programach partnerskich nie jest to wymóg, aby zarabiać. Prowizje otrzymujesz za promowanie produktów. Są oczywiście programy partnerskie, w których istnieje tak zwany drugi poziom. Czyli oprócz prowizji za produkty, otrzymujesz również prowizję od sprzedaży osób, które zaprosiłeś do tego programu. Podkreślam jednak, że w programach partnerskich nie jest to obowiązek, aby zdobywać poleconych, a jedynie dodatkowe prowizje dla osób, które chcą to robić. Żaden z partnerów nie ma obniżonych prowizji dlatego, że jest polecony przez innego partnera! Każdy otrzymuje prowizje od sprzedaży w takiej samej wysokości. Nikt na polecaniu i na zapisywaniu się z czyjegoś polecenia nie traci!

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości osób, które wahały się czy przyłączyć się do którego z programów partnerskich.

Nie pozostaje nic innego, jak wybrać jakiś, na przykład z tych, w których ja działam i je polecam. Może być mój>>> 

albo jakieś inne>>> 

7 Comments

 1. Marek Masalski

  Ja czasami mam zastrzeżenia co do programu AdSense od Google. Kilka razy zdarzało mi się tak, że będąc zalogowanym odświeżałem stronę, patrzę o wpadła kasa dzisiaj, jakieś kliki. Za 2h odświeżam ponownie stronę i kasa jest mniejsza. Nie mam zupełnie pojęcia czym jest to spowodowane. Ktoś miał taką sytuację?

  1. Przemysław Pufal

   Oni ostrzegają, że ostateczne wyniki mogą się zmienić. Co nie znaczy, że to nie denerwuje 🙂

 2. Libetias

  Co do pierwszego punktu – większość osób i tak poleca produkty innym, to całkowicie normalne 😉 Większość osób, które znam i tak dzielą się informacjami o fajnych i ciekawych rzeczach, które zobaczyli, kupili, przeczytali.
  Problemem jest raczej polecanie słabej jakości towarów – gdy wiesz, że coś jest marnej jakości, a polecasz to tylko żeby zarobić. To jest nieuczciwe, jednak jeżeli ktoś robi coś takiego to prędzej czy później odbije mu się to czkawką 😉

  1. Przemysław Pufal

   Jak ktoś świadomie poleca słaby produkt – no to będzie miał problem z opinią. Ale jeśli coś złego dzieje się z polecaną firmą a nie z winy partnera – to ludzie to rozumieją.

 3. Arek

  Dzięki za wpis. Ja najbardziej boję się, że rejestrując się w wielu pp po prostu oddaję moje dane osobowe i jeżeli nic nie zarobię (zdarza się) to coś dam a nie dostanę nic w zamian. Także jak w wielu innych sprawach, chyba trzeba mieć jakiś plan i się jego trzymać.

  1. Przemysław Pufal

   Zdarza się, że się nic nie zarobi. Zawsze jednak warto się zarejestrować, obejrzeć program „od środka”, potestować. A w razie czego wyrejestrować się 🙂

 4. krzysiek1984

  Bardzo ciekawe przedstawione informacje i bardzo przydatne, Ja również korzystam z programów partnerskich i szukam możliwości zarobku i powoli przynosi to wymierne efekty. Zapraszam zatem do tego programu https://bit.ly/2ZrESsu a w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Leave a Reply

%d bloggers like this: