Programy partnerskie – typy i rodzaje

Typy programów partnerskich zależnie od akcji wykonywanych przez klienta/partnera:
1. Pay-per-sale – za kupno produktu, usługi;
2. Pay-per-lead – za wypełnienie ankiety, rejestrację
w systemie, itp.;
3. Pay-per-click – za kliknięcie w banner, link.
Zazwyczaj przystępując do programu na początek musisz wypełnić przez internet ankietę. Otrzymujesz wtedy zaszyfrowany dostęp do swojego panelu, gdzie znajdziesz statystyki, materiały reklamowe, opisy i recenzje produktów, dodatkowe materiały szkoleniowe dla partnerów, czasami forum dla partnerów. 
Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online
Rodzaje programów partnerskich:
Jednopoziomowe – zarabiasz wyłącznie za swoje własne działania, czyli nakłonienie klienta do któregoś z wyżej wymienionych działań (podjętych akcji).
Dwupoziomowe –  zarabiasz jak wyżej, ale również możesz budować swój zespół, czyli osoby, które zapisują się do programu z Twojego polecenia i one sprzedając polecane produkty, generują dochód dla siebie, ale również dla Ciebie.
W praktyce nie wygląda to zbyt różowo. Wystarczy przejrzeć fora działa łających w programach partnerskich, żeby się dowiedzieć, że partnerzy z II poziomu nie generują zysków w ogóle albo w małym procencie. Co nie znaczy, żeby zrezygnować z pozyskiwania partnerów, można trafić na pracowitych i zarabiających dla nas niezłe pieniądze. Życzę trafienia na taką perełkę!
 

Leave a Reply

%d bloggers like this: