Proste, popularne i z pełnią władzy

Wiele osób pyta jaki system do blogowania wybrać, jakie systemy do prowadzenia strony, jakie cechą mają mieć wybierane systemy techniczne, które pozwolą mi zarabiać.

Uważam, że istnieję trzy podstawowe cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę wybierając rozwiązania techniczne dla swojego bloga czy strony:

1. Prostota – dzięki niej nawet jeśli nie masz wykształcenia informatycznego, a nawet nie masz doświadczenia w prowadzeniu bloga czy strony, poradzisz sobie bez problemów. Co również ważne, nie będziesz tracić czasu na naukę obsługi skomplikowanych platform blogowych czy jakiegoś CMS-a.

2. Popularność – taki się jakoś składa, że to co proste jest jednocześnie popularne J Wiadomo, że ludzie wybierają to, co jest przyjazne w obsłudze, więc tym samym robi się popularne. Jest jeszcze jeden argument, żeby wybierać cieszące się popularnością systemy: im więcej osób ich używa, tym więcej ewentualnych problemów już rozwiązali i tym więcej i szybciej uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

3. Pełnia władzy. Chodzi mi o to, że jeśli chcesz prowadzić bloga czy stronę, to raczej nie oddawaj jej obsługi w ręce jakich specjalistów. Owszem, gdy są to bardziej skomplikowane strony, to pomoc fachowców może okazać się niezbędne. Ale jeśli chcesz mieć bloga czy prostą stronę, wybierz proste i popularne rozwiązanie, naucz się obsługi i wszystko rób samodzielnie. Nie będziesz musiał płacić za każdą zmianę czy nawet umieszczenie wpisu, bo i takie rzecz słyszałem! Wszystko szybko wykonasz samodzielnie, nie czekając godzinami na dokonanie zmian na stronie przez jakichś administratorów.

Jeśli masz jakieś pytania albo chciałbyś skomentować wpis to zrób to!

darmowy kurs ebiznesu

5 Comments

 1. Tomasz

  Masz rację, że wybieranie znanych skryptów to dobra czynność. Dla systemu blogowego najlepszym rozwiązaniem będzie WordPress. Zastanawia mnie jednak dlaczego Joomla nie cieszy się taką popularnością, pewnie przez prostotę obsługi? Pozdrawiam.

  1. Jacek

   Joomla jest systemem bardziej pod pełny serwis, niż pod bloga – nie nie da się ukryć , cms jest mniej intuicyjny. To chyba jej moim zdaniem główny minus, który powoduje, że WP stoi wyżej.

   1. Przemysław Pufal

    Prawdopodobniem tak właśnie jest. Gdy pytam o to, to ludzie podają właśnie prostotę i łatwość obsługi jako kryterium dominujące.

   2. Michał

    A więc w dalszym ciągu WordPress jest najpopularniejszy. Wiem, że na Joomla również można wiele zrobić, ale pod WP jest zdecydowanie więcej darmowych rozwiązań.

    1. Przemysław Pufal

     WordPress naprawdę jest przyjazny – nawet laik szybko nauczy się jego obsługi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: