Prowincjonalny prowincjusz, czyli rozmowy z Panem Mariuszem #2

Mówi Pana Mariusz:

 – Wie pan, mnie nie denerwuje, że ktoś z dużych miast sobie ponarzeka. Denerwuje mnie, gdy oni nie tylko narzekają, ale też od razu twierdzą, że w mniejszych miastach albo na wsi to my nie mamy takich problemów jak oni! Niby skąd oni mają wiedzieć jak się żyje na prowincji? No chyba, że z niej pochodzą, bo przecież wielu mieszkańców Warszawy czy innych dużych miast to słoiki. Ale nawet oni chyba zapominają jak im się żyło, bo gadają straszne głupoty. Najlepsze, że w telewizji tyle mówią o dużych miastach, nawet o mało ważnych wydarzeniach, relacjonują wszystko co mają pod nosem. A dziennikarz jedzie na prowincję, jak tam ktoś kogoś zatłucze, strajkują albo jest powódź. Nie ma równowagi w mediach, więcej czasu poświęca się dużym miastom i ich mieszańcom, prawda?

– Chyba tak – mówię i staram się przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz widziałem jakiś materiał z prowincji o jakiejś normalnej sprawie, nie o trupach, chorych, przekrętach i tym podobnych.

– A jak czytam gazety, to też mam podejrzenia, że jak zamieszczają w nich artykuły, to ich bohaterowie, ich wypowiedzi i opisane wydarzenia są wymyślone! A przynajmniej w części. Bo jeszcze w takiej Warszawie to znajdzie kogoś znajomego, ale przecież nie będzie szukać gdzieś w Polsce! Pewnie zmyślają…

– No ale chyba nie wszystko? – pytam.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

– Pewnie nie wszystko, na pewno nie, ale część jest podejrzana! Niestety dziennikarze niezbyt dobrze orientują się, jak się żyje w małych miastach, na wsiach i potem pokazują i wypisują głupoty. Krzywdząc nas, bo jakiś taki wykoślawiony ten obraz jest w mediach. I o to mam do nich pretensje! Nie interesuje ich nasze codzienne życie, tylko złodziejstwo, przekręty, choroby, nieszczęścia i tym podobne.

– Może i coś w tym jest – nieśmiało przytakują Panu Mariuszowi.

– Jest, jest! – zapewnia Pan Mariusz. – Niech pan zwróci uwagę na to co dają w tiwi albo w gazetach o prowincji, to sam pan się przekona.

cdn.

Zobacz: Prowincjonalny prowincjusz, czyli rozmowy z Panem Mariuszem #1 

Prowincjonalny prowincjusz, czyli rozmowy z Panem Mariuszem #3

Prowincjonalny prowincjusz, czyli rozmowy z Panem Mariuszem #4

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: