Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi

Trudni ludzie nie są niestety jakimś wyjątkiem, można się z nimi stykać dosłownie wszędzie: na ulicy, w urzędzie, w pracy, w domu. Radzenie sobie  z ludźmi, którzy są uciążliwi, upierdliwi, a czasami nawet niebezpieczni, nie jest łatwe, ale możliwe.

Gill Hasson w książce „Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi” odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości jakie mogą się pojawić w związku z tym tematem. Omawia między innymi następujące tematy:

– kto to jest człowiek trudny

– zachowania trudne

– jak rozmawiać z trudnymi ludźmi

– jak stawić czoło trudnemu człowiekowi

– jak radzić sobie z pośrednią i bezpośrednią wrogością

– jak radzić sobie z osobami biernymi

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

– jak radzić sobie z osobami niemożliwymi.

Książka jest napisana prostym językiem, treść jest ułożona przejrzyście i logicznie. W każdej chwili można zajrzeć i znaleźć potrzebne porady. Autorka daje tu definicje poszczególnych zagadnień, omawia je z teoretycznego punktu widzenia, ale w każdym przypadku podaje przykłady z życia. Oczywiście znajdziesz w książce sporo metod, technik i sposobów na przeżycie z osobą trudną.

Książka to kompendium wiedzy na ten temat, znajdziesz tu wszystkie informacje, które są potrzebne w codziennym życiu, nie tylko z osobami trudnymi, ale ludźmi w ogóle.

Co ważne, czytając o różnych problemach stwarzanych przez ludzi dowiemy się dzięki pytaniom czy to przypadkiem nie my wyolbrzymiamy różne sytuacje, czy nie robimy z igły widły. Dowiemy się również czy to nasze zachowania nie będą traktowane przez innych jako zachowania trudne, problematyczne. Może się przecież okazać, że to my jesteśmy trudnymi ludźmi, a za takich uważamy tylko innych!

Bardzo praktyczna i przydatna książka. Polecam!

Leave a Reply

%d bloggers like this: