Rdza Jakub Małecki Recenzja

Jakub Małecki jakoś tak mi wyskoczył, jakby debiutował „Dygotem”, a przecież jego dorobek jest większy. Tyle, że jego fantastyki nie czytałem, dlatego jakoś był mi mało znany.

Lustrzanka cyfrowa - kurs obsługi

Sięgnąłem po jego kolejną powieść, zatytułowaną „Rdza”. Początkowo wydaje się, że bohaterami będą mały chłopiec i jego babcia, ale im głębiej, w powieść, tym bohaterów więcej, choć wszyscy są ze sobą jakoś powiązani. Powieść to coś w rodzaju sagi, bowiem poznajemy kilkudziesięcioletnie losy kilku pokoleń pewnej rodziny. Pisarz przeplata plany czasowe, naprzemiennie opowiada o bohaterach, a wszystko to zgrabnie opisane i połączone.

Lekko i wesoło bohaterom opowieści nie jest. Wszyscy w różny sposób są doświadczeni przez życie, szukają miłości, zrozumienia. Historia nie omija ich małych miejscowości, a oni próbują nie wchodzić z nią w konflikty i konszachty. Niestety nie jest to takie proste, podobnie jak całe życie, dokonywane wybory, przypadki, na które nie mamy wpływu i ludzie, z których każdy to osobny świat, którego raczej nie rozumiemy.

Chcecie poczytać dobrze napisane opowieści? Sięgnijcie po „Rdzę”.

Książka Rdza Jakub Małecki >>>

Kurs Social Media dla biznesu

Skomentuj!

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: