Rozwój osobisty i sukces życiowy

Rozwój osobisty warunkiem sukcesu życiowego

Możesz zaprotestować, powiedzieć, że jesteś przygotowany do sukcesu dzięki wychowaniu, rodzinie, szkołom. Jest jedno ale. Nasz współczesny świat, ten obok nas, to świat ciągłych zmian, nowości, świat dynamiczny, zmieniający się, stale się rozwijający.

Trzeba więc umieć się do niego dostosować. Albo inaczej: wykorzystać możliwości jakie oferuje. Właściwie tylko poprzez tak zwany samorozwój, czyli rozwój osobisty, gotowość nieustannego uczenia się, doskonalenia.

Czujemy tu pewien przymus do ciągłego rozwoju, prawda. Ale rozwój to nie tylko konieczność, to również potrzeba tkwiąca w człowieku. Czyli coś, co odczuwamy jako konieczne do zrealizowania, bo dzięki niemu realizujemy się, zdobywamy to co zamierzyliśmy, realizujemy marzenia.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wystarczy bowiem wyobrazić sobie że życie będzie już zawsze takie jak teraz, nie będzie się zmieniać.. Wyobraź sobie!

Niepokojący widok, prawda? Tak się jednak nie da żyć. I już nie tylko ze względu na ten uciekający nam świat, ale również  z uwagi na nas samych i na tych, których kochamy, bo nie chcemy ich zawieść.

Istotą funkcjonowania człowieka jest działanie i to od jego efektywności i skuteczności zależy między innymi sukces w doskonaleniu się. Musisz być przygotowany, że w Twoim życiu nastąpią zmiany, a to niesie za sobą ryzyko, pokonywanie lęku i własnych ograniczeń. Wiesz, że musisz podejmować nowe wyzwania, czasami mylić się, doznawać porażek, iść w nieznane.

Nie masz jednak innego wyjścia i, choć to trudne i skomplikowane, podejmujesz to wyzwanie każdego dnia.

I każdego dnia odnosisz mniejszy lub większy sukces.

3 Comments

 1. miszon

  Ja też uważam, że nie mamy wyjścia, musimy wciąż się rozwijać. Bo z jednej strony jest to potrzebne w pracy, żeby ją mieć, żeby ją utrzymać, żeby dostać podwyżkę. A z drugiej strony również w życiu prywatnym, ponieważ dzięki ciągłemu rozwojowi możemy być coraz lepszymi ludźmi, coraz lepszymi mężami, żonami i jakiej byśmy tam roli nie pełnili.

  1. admin

   Zgadzam się, obojętnie czy nazwiemy to rozwojem osobistym czy jakkolwiek inaczej, należy się rozwijać nie tylko dla swojego dobra.

   1. admin

    Fakt, mój rozwój pozytywnie wpływa na wszystkich wokół.

Leave a Reply

%d bloggers like this: