Jak się zakochać

Z cyklu: dziś pytanie, dziś odpowiedź

Moja niepewność co do życia, świata i kosmosu wzrasta, gdy czytam, że pytanie „Jak się zakochać” jest jednym z najczęściej wpisywanych do Google.

Może mi ktoś powiedzieć właściwie jakiej informacji w ten sposób się szuka? Chodzi o znalezienie odpowiedzi na które z tych pytań:

1. Jak się zakochać, bo nie mam uczuć wyższych i muszę znaleźć ich opis w wyszukiwarce?

2. Jak się zakochać, a właściwie to chcę wiedzieć jak rozkochać kogoś w sobie, tylko nie umiem sformułować logicznego zapytania?

3. Jak się zakochać w sobie?

4. Jak się zakochać, tu wpisz swoją wersję ……………………………….

Im dłużej przyglądam się temu pytaniu, to coraz bardziej mam pewność, że chodzi o sytuację numer 3. I w związku z tym postanowiłem odpowiedzieć i podpowiedzieć kilka technik, metod i strategii, które doprowadzą Cię do zakochania się w sobie.

Przede wszystkim bądź wobec siebie bezkrytyczny. Nie wolno ci ani krytykować swojej osoby, ani słuchać, a już w ogóle brać sobie do serca, gdy inni źle o tobie mówią. Wszelkie negatywne słowa obniżą twoją miłość własną.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Błędy popełniają wszyscy, ale w odróżnieniu od innych, ty masz o nich zapominać zaraz po tym, gdy się wydarzą. Nie rozpamiętuj ich, nie zastanawiaj się co mogłeś zrobić inaczej, albo czy można było ich uniknąć. Żadna nauka na własnych doświadczeniach nie jest ci potrzebna, ponieważ następnym razem również szybko o popełnionym błędzie zapomnisz.

Prowadź dziennik, w którym codziennie zapisuj wszelkie pochwały jakie usłyszałeś, wszystkie komplementy jakie ktoś ci prawił. A gdy zdarzy się dzień bez nich, doceń sam siebie i zapisz pochwałę samego siebie na co najmniej jedną stronę. Pamiętaj, żeby każdego ranka głośno i przed lustrem odczytywać zapiski z poprzedniego dnia.

Każdego dnia poświęć jak najwięcej czasu na dbanie o swój wygląd. W miłości własnej bardzo ważne jest posiadanie ciała, które będzie się podobać tobie i innym. W ostateczności tylko tobie. Pamiętaj, żeby za każdym razem, gdy przechodzisz obok lustra, zatrzymać się i popodziwiać siebie tak długo, jak się da.

Pamiętaj, jeśli jesteś w związku, że to ty jesteś najważniejszą osobą w nim i nie daj sobie wmówić, że macie w nim takie same prawa. Liczysz się tylko ty i twoje potrzeby. Zaspokajaj je kosztem innych, bo tylko w ten sposób podtrzymasz miłość do siebie przed dłuższy czas.

Bierz przykład ze znanych osób, celebrytów i polityków, ale oczywiście tylko tych z nich, po których widać, że kochają siebie. Zauważ, że taka strategia im się opłaciła – jak daleko zaszli!

Podaję ci również tekst afirmacji, który wydrukuj sobie i w całości powieść na łóżkiem, a fragmenty rozwieś w całym domu:

Jestem najpiękniejszym, najmądrzejszym, najwspanialszym stworzeniem żyjącym na tym świecie. A świat powstał po to, abym ja mógł na nim żyć i olśniewać sobą te kilka miliardów marnych ludzi, którzy mogą mi skoczyć. Kocham siebie i będę kochać jeszcze bardziej, aż do osiągnięcia stanu miłosnej nirwany do samego siebie. Nikt i nic mi w tym nie przeszkodzi.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: