Sieci afiliacyjne

Czym są sieci afiliacyjne

Sieci afiliacyjne to po prostu wiele programów partnerskich w jednym, taki katalog programów partnerskich.

Przykłady sieci afiliacyjnych:

Afiliant

Afill.me

Affizzy

Convertiser

Ententa

ProPartner

WebePartners  

ProPartner 

TradeDoubler 

Tradetracker

Velgid

 

Zalety sieci afiliacyjnych

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Zapisując się do sieci afiliacyjnej korzystasz i zarabiasz od razu w kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu programach partnerskich.

Łatwiej jest osiągnąć minimum wypłaty, ponieważ zbierasz prowizje z większej ilości programów. Dzięki temu szybciej wypłacisz zarobione pieniądze.

Oszczędzasz czas na działaniach administracyjnych typu podpisywaniu i wysyłanie umowy, logowanie się do każdego programu partnerskiego z osobna i sprawdzanie statystyk.

Prowizje otrzymujesz nie tylko za polecenie i sprzedaż z Twojego linku partnerskiego, ale również za kliknięcie w link lub banner, wykonanie konkretnej czynności, na przykład zapisanie się do newslettera czy rejestrację w serwisie.

Prawdopodobnie znajdziesz w jednej sieci afiliacyjnej produkty w różnych programach partnerskich, których musiałbyś szukać odrębnie. Masz więc duży wybór i swoje działania promocyjne możesz prowadzić na różne tematy i oferować różnorodne produkty.

Wady sieci afiliacyjnych

Twoje przyłączenie się do sieci afiliacyjnej musi zostać zaakceptowany przez jej administratora, ale również często przez administratorów poszczególnych programów partnerskich, a w nich można być odrzuconym.

Krótki czas obowiązywania różnych promocji, szybkie wycofywanie produktów, krótki czas kampanii specjalnych, co może denerwować osoby, które planują sobie działania długofalowe, na przykład zrobienie tematycznego bloga.

W niektórych sieciach należy dokładnie określić gdzie, czyli na jakich stronach i blogach będzie się promowało produkty i pamiętać o tym, żeby aktualizować swój spis stron w sieci. Z niezaakceptowanej strony prowizje nie są wtedy zliczane.

Podsumowanie

Czy warto działać w sieciach afiliacyjnych? Z moich doświadczeń i obserwacji innych wynika, że oczywiście tak. Zalety przeważają nad wadami, można zarabiać w jednym miejscu z wielu programów partnerskich w różnych niszach. Niektóre programy partnerskie się powtarzają w różnych sieciach afiliacyjnych, ale niektóre z kolei programy są tylko w jednej, warto więc przejrzeć ich ofertę.

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: