Stabilność polityczna

Część Polaków na słowa o polityce reaguje, rzekłbym delikatnie, alergicznie. Wydaje się, że nie lubimy polityki, nienawidzimy polityków,
ale za to każdy się na polityce zna. Trzeba jednak pamiętać, że politycy to ludzie wybrani spośród nas, więc są jakby naszym odbiciem. A jednak na nich narzekamy.

Wróćmy jednak do stabilności politycznej.

Wbrew pozorom ma ona spory wpływ na nasze codzienne życie.
Nie odczuwamy tego, ponieważ… w naszym kraju istnieje stabilność polityczna. Dopiero jej brak uświadomiłby nam, jak istotne jest to zjawisko.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czym się ono przejawia? Zmiany polityczne następuję na ogólnie przyjętych demokratycznych zasadach, poprzez wybory. A nie rewolucje. Zmiany takie nie następują zbyt często, na przykład zmiana koalicji następuje zazwyczaj po wyborach terminowych, a nie przyspieszonych w wyniku rozwiązania parlamentu.

Gorzej jest ze sprawami, na które politycy mają duży wpływ. Na przykład stabilnością prawa, które w naszym kraju nie tylko jest zagmatwane, trudne do zrozumienia i zinterpretowania, ale także jest często zmieniane.

Nie można normalnie funkcjonować, szczególnie w kontaktach z urzędami czy prowadząc działalność biznesową, jeśli prawo nie jest stabilne. To przysparza nam tylko frustracji, co oczywiście negatywnie wpływa na poziom życia.  Niestety nie mamy na to bezpośredniego wpływu…

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: